SK DYNAMO AKADEMIE

Fotbalisté Akademie Dynama využívají skvělé prostředí SCM Složiště

05.05.2019, Aleš Strouha

V průběhu května a června pomalu vrcholí sezony všech mládežnických celků Akademie Dynama a také týmu dívek v lize starších žákyň. Týmy Dynama k přípravě i k zápasům využívají skvělé podmínky tréninkového centra mládeže na Složišti.

Sportovní centrum mládeže bylo uvedené do provozu v lednu roku 2004. Tréninkové centrum nemá svými parametry v republice obdoby a konkurovat mu může snad jen pražská Sparta s tréninkovým centrem na Strahově. Kromě unikátní přetlakové haly jsou v SCM Složiště k dispozici čtyři travnatá hřiště klasických rozměrů, krytá tribuna pro 350 diváků, osvětlené hřiště s umělým povrchem třetí generace a moderní objekt šaten s regeneračním centrem. Nechybí ani jedno minihřiště s mantinely a umělou trávou.

Tréninkové centrum slouží především k přípravě fotbalistů SK Dynamo České Budějovice Akademie. Pravidelné přípravě se v SCM věnuje 13 týmů ve věku od 6 let do staršího dorosteneckého věku. Mládežnické týmy reprezentují fotbalový klub a region v nejvyšších soutěžích ve svých kategoriích. Tyto týmy sehrají během jedné fotbalové sezony přes 200 pravidelných domácích zápasů a všechny z nich právě v SCM Složiště.

Počet diváků, kteří navštíví Sportovní centrum mládeže během sezony, se blíží v průměru 20.000 osob. Areál Tréninkového centra mládeže je využíván také k dalším jednorázovým sportovním akcím. Velkou tradici má turnaj Zimní WOLF liga, který je největším halovým turnajem v Jihočeském kraji. V areálu se konaly také finálové turnaje E.ON Junior Cupu, McDonald´s Cupu, Ondrášovka Cupu nebo finále republikového halového přeboru apod. Turnaje jsou pořádány pro všechny věkové kategorie, průměrný počet (v zimě hala a umělá tráva, v létě travnatá hřiště) je 40 turnajů za sezonu. Sportoviště mohou využívat i další subjekty jako jsou podniky, ale i školy (od mateřských po střední).


Projekt Akademie Dynama České Budějovice je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.