SK DYNAMO AKADEMIE

Letní fotbalové kempy jsou úspěšně za námi

24.07.2019, Dan Mikulička

Tradiční náplní v první půlce července jsou, a to nejen pro děti z Dynama, naše letní fotbalové kempy. Proč jsou tolik oblíbené?

Letošní letní kempy, které minulý týden skončily, byly již jedenáctým ročníkem. Tradice tak sahá do roku 2009, kdy byl uspořádán první, který se jmenoval Stevecamp po svém patronu Karlu Poborském. Kempy dlouhodobě pořádáme v pěkném areálu fotbalového klubu Vltavan Loučovice zhruba 5 km od Lipna nad Vltavou. Za ta léta tam máme vybudované nadstandartní vztahy s místním správcem areálu Milošem Huttnerem a jeho pomocníkem Radkem Večerníkem. Perfektně připravené hřiště, u kterého je víceúčelová budova, ve které jsou v prvním patře čisté útulné pokoje, v přízemí pak šatny, regenerace s vířivkou a saunou, velká klubovna, sloužící i jako restaurace s barem a kuchyní. Ne náhodou si tuto lokalitu vybral pro své soustředění i náš prvoligový A tým.
Menší nevýhodou je pouze omezená kapacita třiceti míst k ubytování. A jelikož jsou naše kempy každoročně vyprodány během jednoho týdne a je o ně velký zájem, rozhodli jsme se tedy, po dohodě s Vltavanem, uspořádat od příštího léta celkem tři turnusy, místo dosavadních dvou. Nemálo dětí a rodičů je totiž tak nadšeno, že si rezervují místo na další ročník již na konci toho současného. O termínech dalších kempů budeme veřejnost s předstihem informovat prostřednictvím našeho webu a sociálních sítí.
Dynamácké letní kempy totiž vnímáme tak, že i když jsou fotbalové, kdy děti mají dopolední a odpolední tréninkové jednotky a večerní kompenzační a regenerační, které jsou vedeny profesionálními trenéry Dynama, tak hlavní téma kempu je vždy především zábava, hry, zážitky, dobrodružství. Velmi oblíbený je tak středeční celodenní výlet na Lipno do Království lesa a Stezky korunami stromů, čtvrteční táborák s opékáním buřtů, po kterém následuje noční bojovka, nebo návštěva hráčů A týmu, kdy si s dětmi společně zatrénují. Poté vždy následuje společná beseda zakončená autogramiádou. Oblíbený je i závěrečný turnaj za účasti rodičů.
Strava je zajištěna 5x denně prostřednictvím sousedícího penzionu Pod lipami, který vede ochotná a milá paní Petra Kubíková. Děti mají v ceně kempu také dvě sady tréninkového oblečení a fotbalový míč. Vždy je také přítomna i naše klubová Dynamo Akademie TV, která z každého kempu připraví videoreportáž. Nejinak je i tomu i letos, kdy aktuálně zpracováváme spoustu natočeného materiálu a video bude zveřejněno v nejbližších dnech.
Všem dětem, které se letošních kempů zúčastnily, jejich rodičům, trenérům, správcům, paní hoteliérce a vůbec všem, kteří se jakkoliv podíleli na chodech kempů moc děkujeme a těšíme se na Vás příští rok.

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.