SK DYNAMO AKADEMIE

Spolupráce klubů z budějovicka

10.10.2020, Dan Mikulička

Pře nedávnem jsme v tréninkovém centru Složiště pořádali první společné setkání trenérů klubů z Českých Budějovic a okolí, kteří mají zájem zapojit se do spolupráce s Akademií. Cílem spolupráce je přes vzájemnou otevřenou komunikaci pomoci zvyšovat úroveň tréninků v těchto klubech. Spolupráce má svá pravidla, několik rovin a okolním klubům umožňuje využít řady přínosů pro své trenéry, tzn. ve výsledku pro děti. Semináře se zúčastnili trenéři jedenácti klubů a tím jsme oficiálně tuto iniciativu odstartovali.

„První část byla praktická formou tréninku dětí, který byl zaměřen na rozvoj herních činností jednotlivce, vše herní formou a tak aby to odpovídalo věku a potřebám dětí v přípravkách. Cílem tréninku bylo ukázat průřez cvičeními, která jsou jednoduchá, nenáročná na pomůcky nebo počet trenérů tak, aby cokoli z toho mohli trenéři použít ve svých trénincích ve starších nebo mladších kategoriích přípravek.

Druhá část byla komunikační, kdy jsme se bavili o proběhlém tréninku nebo diskutovali na témata, která navrhovali sami jednotliví trenéři. Z jejich reakcí nepochybuji o tom, že téměř tři hodiny, které jsme spolu strávili, byly smysluplně stráveným časem.

Nakonec si sami trenéři zvolili téma dalšího společného setkání a jestli nebo nakolik kdo z trenérů či klubů půjde cestou individuálních požadavků na Dynamo, to je na každého vlastní iniciativě… Chceme a vyžadujeme, aby spolupráce stála na iniciativě, komunikaci, slušnosti, důvěře a vůbec otevřenosti všech zúčastněných", uvádí hlavní organizátor této akce Mgr. Rostislav Helštýn, který v Akademii působí ve funkci šéftrenéra přípravkových kategorií od jejího vzniku v roce 2018.

Celá tato aktivita je otevřená komukoli, stejně tak z ní může kterýkoli klub kdykoli odstoupit. Chystáme společné logo, celé tzv. Memorandum o spolupráci se brzy objeví na nově vznikajícím webu přípravek, který bude přesně odpovídat duchu toho o co nám v přípravkách Dynama jde a jak pracujeme.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.