SK DYNAMO AKADEMIE

Trenéři mladších žáků se po týdnech setkali se svými hráči

23.11.2020, Dan Mikulička

Během nucené pauzy způsobené pandemií koronaviru se naši hráči v domácích podmínkách nevěnují jen online školní výuce, ale všichni mají pochopitelně od svých trenérů individuální tréninkové plány, které musí plnit. Se svými trenéry jsou také v kontaktu online při různých videokonferencích, které jsou formou konzultací či společných tréninků například kondičních či kompenzačních. Nic ale ovšem nenahradí osobní kontakt trenéra s hráčem. Proto se hlavní trenéři našich žákovských kategorií U12 a U13 Jan Kolčava a Petr Čížek vydali za hráči do jejich domovů.

„Minulý týden jsme se vydali na cestu po kraji a navštívili všechny naše hráče na tréninkových pláccích blízkých jejich domovů, setkání vždy probíhala dle pravidel vládních nařízení. Individuální tréninky byly vedeny v uvolněné atmosféře s důrazem na správné technické provedení dovedností s míčem a techniky kopů. Hráči si vedli velmi dobře, dle jejich úsilí a píli v osobním tréninku, někteří prokázali velké zlepšení, někteří menší. Hlavní zprávou setkání pro všechny hráče bylo, aby byli trpěliví a trénovali pravidelně a učili se trénovat také věci, které nejsou pro ně moc záživné či se jim moc nedaří“ uvedl jeden z trenérů cestovatelů Jan Kolčava.

„Již z jarního období kluci znají plnění různých úkolů či výzev, ale tato doba přináší kvůli svému rozsahu daleko větší zapojení samotných hráčů a jejich učení se plánování denních aktivit a jejich plnění a také důslednosti a trpělivosti v nich. Hlavním cílem i v tomto období stále zůstává rozvoj technických dovedností, hráči trénují dovednosti dané trenéry, ale také své vlastní, které poté slouží jako výzvy ke splnění pro ostatní“ doplnil Kolčava.

Návštěvy trenérů byly ze stran hráčů přijaty s velkým ohlasem a pokud nedojde v příštích dnech či týdnech k nějakému rozvolnění a tím pádem možností trénovat ve skupinkách či v týmu, jsou trenéři rozhodnuti opět tyto individuální tréninky zopakovat.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.