SK DYNAMO AKADEMIE

Výsledky mládeže Dynama (27.-29. srpna)

31.08.2021, Redakce

Mládežnické týmy Akademie Dynama pokračovaly o víkendu ve svých soutěžních zápasech. Nejsledovanější dorost U19 v samém závěru zápasu s Boleslaví srovnával na 1:1, mladším kolegům se podařilo vyhrát 2:0. První soutěžní výhru v prvním zápase sezony zaznamenaly mimo jiné také dorostenky Dynama ve druhé lize.

Páteční předehrávka staršího dorostu U19 se hrála za velmi složitých povětrnostních podmínek. Po velkém lijáku se hrálo na velmi podmáčeném terénu a hru obou týmů to značně poznamenalo. Fotbalisté Dynama prohrávali s Mladou Boleslaví 0:1, těsně před koncem zápasu se jim podařilo srovnat na 1:1, když se prosadil v 88. minutě Hais. „Do utkání jsme dobře vstoupili, ale nedokázali jsme naši převahu přetavit v šance. Od dvacáté minuty se hra vyrovnala, ale i díky těžkému terénu se hlavně bojovalo o střed hřiště. Bohužel jsme soupeře posadili na koně hloupým vlastním gólem a poločas dohráli v útlumu. Druhou půli jsme herně ovládli, vytvořili si i šance, soupeř hrozil z protiútoků. Nakonec se nám v samotném závěru podařilo vyrovnat. Bod z domácího prostředí je pro nás málo, vzhledem k vývoji zápasu a těžkému terénu jej však musíme přijmout spíše pozitivně. Týmu nelze upřít bojovnost a snahu, bohužel některé výkony byly pod obvyklým standardem a srážíme se hloupými chybami," řekl k zápasu trenér Pavel Malura.

Z plného bodového zisku se radovali fotbalisté kategorie U17, kteří nad Mladou Boleslaví vyhráli po zásluze 2:0. Střelecky se prosadili Faltus a Benda. „Zápas bohužel ovlivnil vydatný déšť, který poškodil hrací plochu a výrazně zkomplikoval pohyb hráčů i kvalitu kombinace. My jsme navázali na povedené výkony z posledního období a v utkání jsme dominovali. Soupeře jsme nepustili do žádné šance a na druhé straně jsme měli mnoho dobrých přechodů do útočné třetiny, kde jsme však často nevolili dobré řešení. I přesto bylo šancí dost na to, aby skóre bylo v náš prospěch vyšší. Ve finální fázi máme rezervy," řekl k zápasu jinak spokojený trenér Filip Toncar.

Dorostenci kategorií U18 a U16 úspěšní nebyli a na hřišti Bohemians Praha prohráli oba zápasy. Naopak dvě výhry přivezli starší žáci U15 a U14, kteří zdolali Pardubice. Podobně úspěšní byli také mladší žáci U13 a U12, ti v domácím prostředí vyhráli zápasy s Petřínem Plzeň. První zápas a první výhru v sezoně zaznamenaly starší dorostenky, které zdolaly Sokol Třebeš v 2. lize dorostu 3:0. Střelecky se prosadily Andrea Škrletová (2) a Kristýna Skálová.