SK DYNAMO AKADEMIE

Akademie obdržela defibrilátor!

12.03.2020, Dan Mikulička

Zástupci Akademie převzali ve středu z rukou předsedy KFS ing. Jana Jílka automatický externí defibrilátor (AED), který pro potřeby klubu věnoval Nadační fond na podporu fotbalové mládeže Jihočeského kraje ve spolupráci KFS.

„ Moc si tohoto daru vážíme a chceme touto cestou poděkovat KFS a jejich nadačnímu fondu za tuto skvělou pomůcku, díky které můžeme předejít nepříjemným událostem. Zároveň chci tímto informovat také ostatní kluby českobudějovického okresu, aby nás neváhaly kontaktovat v případě pořádání nějaké větší akce, milerádi jim defibrilátor zapůjčíme“, uvádí sportovní ředitel Akademie Petr Benát. "Přání všech samozřejmě je, abychom defibrilátor nemuseli nikdy použít, nicméně v oblasti prevence se jedná o další posun našeho klubu" dodává fyzioterapeut Akademie Pavel Jůn.

Ing. Jan Jílek předseda jihočeského KFS: „Jsem rád, že se nám podařilo zrealizovat dodávku prvních sedmi defibrilátorů do jihočeských fotbalových klubů. Myšlenku defibrilátory do klubů nosím v hlavě již téměř dva roky a toto jsou první výsledky. Vzhledem k omezenému počtu, protože cena jednoho je řádově v desítkách tisíc korun, jsme začali těmi největšími, kde také logicky bývá největší koncentrace osob při mistrovských utkáních či různých turnajích. Defibrilátor je významná pomůcka při záchraně lidského života a chtěl bych jich postupně dostat do klubů co nejvíce. V této snaze budeme nadále pokračovat, tak jak nám finanční situace dovolí.“

Defibrilátor bude nyní umístěn ve speciální nástěnné prosklené skříňce vybavené alarmem v administrativní budově tréninkového centra Složiště tak, aby byl v případě potřeby okamžitě dostupný a připravený k použití. Trenéři a další zaměstnanci Akademie také v nejbližší době v rámci pravidelného interního vzdělávání absolvují školení na obsluhu defibrilátoru a také na poskytnutí první pomoci obecně.

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.