SK DYNAMO AKADEMIE

Akademie si vychovává své trenéry

11.11.2019, Dan Mikulička

V akademii působí trenéři nejen z našeho regionu, ale dalo by se říci že z celé republiky. Je to dáno i tím, že dle licenčních podmínek pro status klubové akademie je poviností mít na postu hlavního kouče (a to od žákovských kategiorií výše) trenéra s profesionální licencí UEFA Trenér mládeže. Tito a i ostatní naši trenéři, s licencemi A, B nebo C, kteří působí jako hlavní trenéři v přípravkových kategoriích, nebo jako asistenti v žákovských či dorosteneckých jsou pak zařazeni do dalšího interního vzdělávání a akademie pro ně v průběhu roku připravuje řadu seminářů a workshopů pod vedením zkušených lektorů.

Nedílnou součástí tohoto interního vzdělávání trenérů je i aktivní vyhledávání nových trenérů mezi vlastními hráči akademie, jejich výchova, praxe po boku zkušenějších kolegů a jejich postupné začlenění do trenérských týmů. Spoustu aktivních hráčů totiž po skončení a nebo i v průběhu své kariéry láká trenérské řemeslo. Je to totiž jedna ze skvělých možností jakým směrem se ve fotbalu dále realizovat. V současnosti tak v Akademii působí na postech asistentů v kategorii U8 naši aktivní hráči obránce Lukáš Kočí (B tým) a brankář Kryštof Altmann (U14).

Lukáš Kočí: „ Baví mě pracovat s malými fotbalisty, protože vidím jak je to baví a jaký každý z nich dělá progres. Snažím se jim předat co nejvíce zkušeností, které jsem za ty roky získal a pomoci jim ve splnění jejich fotbalových snů. Mám zatím licenci C a chystám se na Béčko v nejbližším možném termínu a pak pokračovat dál. U trenérství chci rozhodně zůstat a jednou v budoucnu to chci dělat i na profesionální úrovni. Podmínky k tomu jsou u nás skvělé, působí zde mnoho zkušených a trenérsky vzdělaných kolegů a interní systém vzdělávání funguje také výborně.

Kryštof Altmann: „Působím jako asistent v U8 a na trénincích mě baví, že mohu předávat dál to, co jsem se doposud naučil já. Trenérskou licenci nemám zatím žádnou, ale plánuji si ji udělat hned jak to bude možné (z věkových důvodů – pozn.redakce). Zatím je však pro mě prioritou můj fotbal, kterému se snažím dát maximum. Trénování mě ale baví a jak to bude dál, to se teprve uvidí, ale rozhodně je to jedna ze zajímavých a lákavých možností až jednou hrát nebudu“

Sportovní ředitel Akademie Petr Benát: „Jsme samozřejmě moc rádi,že se kluci ještě jako aktivní hráči zapojují do trénování našich nejmenších a předávají jim tak své dosud získané zkušenosti. Ne každý se prosadí do profesionálního fotbalu a trenérská dráha může být jistě pro některé budoucností. Stejně jako se snažíme vychovávat mladé hráče,máme tímto způsobem i možnost vychovat si vlastní trenéry.”

Šéftrenér přípravkových kategorií Rostislav Helštýn: "Cesta "výchovy" vlastních trenérů je ideální. Jsou spjati s klubem, městem a jsou vybíráni na základě řady předpokladů pro práci s dětmi. Nejmladší trenéři jsou tak od svých trenérských počátků nezkaženi návyky a stereotypy, které se, čím je praxe delší, složitě odbourávají. Příležitost podílet se na podpoře výchovy dětí a učení je fotbalovým dovednostem ma samozřejmě každý, koho práce s dětmi baví".

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.