SK DYNAMO AKADEMIE

Akademie získala nové provzdušňovače

20.08.2019, Aleš Strouha

Zaměstnanci údržby v tréninkovém centru na Složišti mohou pro potřeby SK Dynamo ČB Akademie využívat nové provzdušňovače trávníku.

Pokud chcete opravdu kvalitní trávník, nestačí pouze jeho pravidelné sečení. V obdobích sucha je třeba jej zavlažovat, ale i například pravidelně hnojit, nebo zbavovat plevele. Aby však mohl trávník dobře růst, je nutné zajistit i přístup vzduchu a vlhkosti k jeho kořenům. V průběhu celého roku se v trávníku hromadí různé nečistoty, zbytky po sečení, které postupně vytvářejí neprostupnou krustu.

Provzdušňovač, jinak také vertikutátor pomocí sady nožů tuto krustu rozruší. Zároveň vyčeše mechy a prořeže mladé výhonky, čímž přinutí trávník houstnout. Rozrušenou vrchní vrstvou půdy pak ke kořenům může pronikat tolik potřebný kyslík, živiny a vláha. Provzdušnění by se při tom mělo provádět dvakrát za sezónu, poprvé z jara a podruhé začátkem podzimu. Je-li provzdušňovač navíc vybaven i drátkovým válcem, v průběhu roku jen můžete využívat i k vyhrabávání nečistot a mechů z trávníku.

Pořízení nových provzdušňovačů bylo realizováno v rámci dotačního programu Jihočeského kraje.


  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.