SK DYNAMO AKADEMIE

Aleš Valenta: Čisté konto a chycená penalta

25.08.2021, Dominik Reiniš

V utkání dynamácké „sedmnáctky“ na Slovácku byl právem pasován do role muže zápasu. V prvním poločase lapil soupeři penaltu, ve zbytku duelu pak dovedl tým klidným výkonem k vytouženému tříbodovému zisku, který navíc okořenil udržením čistého konta. Čtvrté kolo I. Celostátní dorostenecké ligy kategorie U17, po němž mají svěřenci trenéra Filipa Toncara na kontě šest bodů, zhodnotil brankář Aleš Valenta.

Vítězství, čisté konto a navrch chycená penalta. Jak hodnotíš utkání se Slováckem?

Byla to bitva, velmi vyhrocené, tvrdé utkání plné emocí. Podle mého názoru byl duel velmi vyrovnaný, ale přece jen jsme byli my lepším týmem a výhru jsme si plně zasloužili.

V prvním poločase si po odpískaném faulu čelil pokutovému kopu. Reagoval jsi na hráče nebo si byl předem rozhodnutý, kam skočíš?

Při penaltě jsem dopředu věděl, kam to střelec kopne. Protože to byl levák, tak jsem si řekl, že to kopne na pravou stranu. Tipnul jsem si správně, střela šla doprava, a pak už to bylo jen o tom, zda to dokážu chytit.

Připravuješ se v tréninku právě na penalty nějak speciálně? Nebo je to něco, co s trenérem neřešíte? 

Při tréninku penalty vůbec neřešíme, s trenérem je neprobíráme. Takže pokutové kopy jsou čistě na mně. Je to o tom, jak hráče přečtu, jak se rozmyslím, kam skočím… Tentokrát to vyšlo.

Na startu sezony jsi zatím maximálně vytížený… Teď vás s týmem čeká náročný program, během pěti dnů sehrajete dvě utkání. Máš nabitý zápasový program raději než ten tréninkový? Nebo pociťuješ, že by sis potřeboval ulevit?

Samozřejmě, že pociťujeme únavu. Makat se ale musí. My se musíme i nadále zlepšovat. Na odpočinek teď není tolik času. Mám určitě radši, když je program zaplněný zápasy než tréninky.

Po čtyřech kolech máte na kontě šest bodů. Jsi ty osobně se vstupem do nového ročníku spokojený?

Šest bodů ze čtyř utkání… Myslím si, že bychom na tom mohli být lépe. Prohra na Spartě? Tam jsme to neuhráli. Ale s Olomoucí jsme mohli zvítězit a mít devět bodů. Spokojený úplně nejsem, ale zároveň necítím, že by to mělo být špatné.

A jak vidíš nebližšího soupeře? Na Složiště zavítá Mladá Boleslav, která dosud získala pouhé tři body v pěti utkáních… Je tím pádem povinností, aby všechny body zůstaly doma?

Mladá Boleslav má zatím tři body, ale my ji nesmíme podcenit. Bude to těžké utkání, po jehož konci musí všechny body zůstat doma. Musíme se snažit sebevíce. Jsou to velmi důležité body, stejně tak jako všechny ostatní. Chceme se posunout v tabulce, takže je potřeba vyhrát, přes to nejede vlak!
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.