SK DYNAMO AKADEMIE

Autor gólu měsíce řijna? Opět Jáchym Štindl

18.11.2023, Redakce

Jáchym Štindl prožívá úspěšné období své kariéry. S U19 bojuje o nejvyšší příčky Celostátní ligy dorostu, on sám pak dokázal v podzimní části nastřílet úctyhodných sedm branek, a to z pozice útočníka i obránce. Dvě z nich zvolili fanoušci jako góly měsíce.


Jáchyme, gratulujeme! Podruhé za sebou jsi vyhrál anketu gól měsíce, vypadá to, že dáváš jenom samé hezké góly…

Děkuji, snažím se. Myslím si, že u fotbalu je taky důležité bavit diváky a věřím že podobné góly dokážou diváka potěšit.


Jak bys svůj gól popsal?

Přišel mi dlouhý balón ze středu hřiště, nechal jsem si ho dojít až k postranní čáře a odtud jsem se jednoduše rozběhnul směr branka, tak třikrát jsem naznačil střelu a vždy jsem si balón hodil o kousek blíže k brance a zakončil jsem na zadní tyč.


V předešlém rozhovoru jsi jako svůj osobní cíl na sezónu zmiňoval 20 gólů. Prozradíš na jakém počtu branek jsi nyní a zda se cítíš na tuto metu dosáhnout?

Nyní jsem na 7 brankách, k dosažení 20 gólů bude také záležet, který post budu v ofenzívě (možná i defenzívě) zastávat. Rozhodně bych chtěl překonat alespoň hranici 15 branek.Kategorie U19 figuruje po podzimní části sezóny zatím na druhém místě, určitě panuje spokojenost, je to tak?

Ano, spokojenost je veliká. Ačkoli když si uvědomím, kolik zápasů jsme mohli úplně v klidu remizovat, či vyhrát, tak mě i trošku mrzí že nemáme ještě alespoň o 3 body více.


Jaký vás nyní s U19 čeká tréninkový program a kdy vám začne zimní příprava?

Trénujeme do konce listopadu, od minulého týdne jsme začali stabilně trénovat na umělce, tak si všichni tak trochu zvykáme. Zimní příprava začíná po novém roce. Brrrr….


A jak využiješ svůj volný čas v přestávce?

Rozhodně bude více času a chuti pracovat na školních povinnostech. Pojedu s rodinou a kamarády na lyže, na to se těším moc, a také bych chtěl jet na adventní trhy do Drážďan.


Trochu předčasná otázka, ale už se těšíš na Vánoce, kde budeš trávit svátky a už máš nakoupené dárky?

Na Vánoce se těším moc, mám strašně rád ležení u pohádek a k tomu si dát pěkně kávu s talířem cukroví. Svátky budu trávit doma, avšak kdyby mě chtěly vidět moje fanynky, tak se poměrně často pohybuji na trhách kolem stánku s trdelníkem. Nakoupené dárky ještě nemám, ale začínám pomalu přemýšlet, co by kdo z mých blízkých ocenil.


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.