SK DYNAMO AKADEMIE

Charakter, touha, vítězství, tak hodnotí trenér Radim Pouzar kluky ročníku 2009

24.06.2024, Redakce

Ročník 2009 může s čistým svědomím předat do dorostu. Po loňském třetím místu za SK Slavia Praha a AC Sparta Praha v kategorii U14 letos své postavení v tabulce a herní projev „vybrousili“ a bylo z toho druhé místo v kategorii U15 za pražskou Slavii. O dvouleté „pouťi“ s tímto celkem hovoří trenér Radim Pouzar.


Radime, vždy je těžké a složité srovnávat kluky a ročníky, které trenér měl možnost trénovat. Zeptám se proto jinak. Co Tě jako první napadne při vzpomínce na tyto kluky?

Nerad srovnávám, protože každý kolektiv je trošku jiný a každý prochází během těch dvou let určitým vývojem. Ale kdybych měl popsat kluky roč. 2009, tak na první dobrou se mi vybaví tři slova, které celý tým charakterizuje. Charakter, Touha a Vítězství.


Jakou cestu jste vývojově ušli za ty dva roky?

Společně jsme si dali určité individuální a týmové cíle, které bychom při výstupu do dorosteneckých kategorií chtěli naplnit. Individuálně jsme chtěli dál rozvíjet dovednosti, rozhodovací proces a sebevědomí-leadership. Z těch týmových: dokázat hrát ve více rozestaveních, umět reagovat na vývoj utkání a vystupovat jako tým, který dělá DYNAMU radost a získá respekt soupeřů.


V čem se nejvíce kluci posunuli?

Ve všech cílech se kluci obrovsky posunuli. Někdy potřebovali naši pomoc víc, což je stále v této kategorii normální, ale z velké části to bylo o jejich skvělém nastavení, týmovosti. Dokázat měnit způsob hry, být více variabilní, ale stále neuhnout z herních principů.


Jsou nějaké milníky během těch dvou let, které Ti utkvěli v paměti?

EMOCE. Nikdy jsem nezažil tolik situací, které byly tak emočně silné. Například v letošní sezóně jsme dokázali mnohokrát vyhrávat a rozhodovat zápasy v úplných závěrech utkáních. Jindy to byly třeba jen přípravy anebo hodnocení v kabině. A bohužel i zranění hráčů patří k emocím, které jsme v průběhu společného působení zažili.

 


Dokážeš říci v čem jsi se posunul Ty s těmito kluky? Co Tě ty dva roky naučily?

Pořád tvrdím, že každý kolektiv tě posouvá. Určitě i s tímto týmem jsme se s kolegou Jakubem Hricem posunuli. Typologie a charakter hráčů nám umožnilo hrát ve více rozestaveních, to třeba v minulosti úplně nešlo. Vztahy v týmu a vlastní koučování je něco, v čem vidím obrovský posun.


Jak hodnotíš tu letošní sezónu? Až do konce jste hráli o možnost celou ligu opanovat.

Sezóna se nedá hodnotit jinak, než jako velmi úspěšná. Společně jsme žili sen, že bychom mohli žákovskou ligu vyhrát. Troufnu si říct, že v jarní části jsme hráli nejlepší fotbal. Dalším úspěchem byla účast našich čtyř hráčů na reprezentačních akcích.


Chceš veřejně klukům něco vzkázat?

Přál bych si, aby kluci pokračovali ve svém nastavení, vyhýbala se jim zranění a neztráceli víru v období, kdy se třeba nebude dařit.

Užili jsme si společnou dokopnou a teď už budeme jen sledovat jejich další vývoj. 😊


Děkujeme za rozhovor.

Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.