SK DYNAMO AKADEMIE

Další možnosti vzdělávání hráčů Akademie

01.12.2018, Dan Mikulička

Pro hráče SK Dynamo Akademie, kteří zvažují možnost studovat vysokou školu v zahraničí a zároveň dále hrát fotbal na velmi vysokou úrovni se v Akademii rýsují zajímavé možnosti.

Sláva Rožboud a Pavel Čančura. To jsou dvě jména, která stojí u zrodu zajímavého projektu založeného na oboustranné mezinárodní spolupráci. Stanislava Slávu Rožbouda netřeba čtenářům příliš představovat. Bývalý hráč Dynama, který se po ukončení aktivní kariéry vydal na trenérskou dráhu, odešel do Kanady, kde se pět let věnoval trenérské činnosti, odkud se vrátil do naší Akademie, kde působí jako hlavní trenér kategorie U16 a v současnosti byl přijat se na studium UEFA PRO Licence. Pavel Čančura – syn českých emigrantů, fotbalista který v Kanadě žije od dětství, do Čech se na nějaký čas vrátil před pár lety, aby hrál za juniorku Dynama a udělal si zde trenérskou licenci A. Pavel v současnosti působí jako generální manažer nově vzniklého fotbalového klubu Ottawa TFC, který vznikl sloučením dvou klubů Cumberland United a FC Capital United. Ottawa TFC navíc bude velmi úzce spolupracovat s tradičním účastníkem MLS týmem Toronto FC.

Oba dva trenéři se velmi dobře znají jako spoluhráči z juniorky Dynama a později také ze společného trenérského působení v kanadském klubu Cumberland United, to již ale Pavel Slávovi šéfoval. Po Slávově návratu do Čech zůstali oba dva nadále v kontaktu a připravili projekt, který byl oficiálně představen na semináři 16. listopadu, který byl pro zájemce uspořádán v prostorách hlavního stadiónu na Střeleckém ostrově.

O co se jedná? Hráči Akademie, kteří jsou ve věku, kdy řeší situaci, zda se po skončení střední školy věnovat fotbalu dále na profesionální úrovni, nebo se věnovat studiu na zahraniční vysoké škole, by mohli díky spolupráci s Ottawa TFC studovat vysokou školu v Kanadě nebo USA a zárověň tam dále hrát fotbal na velmi vysoké (univerzitní) úrovni. Je pochopitelné, že zájemce ale bude muset splňovat určité parametry ohledně studijních výsledků (zejména angličtiny) a fotbalové úrovně. První takovou vlaštovkou spolupráce naší Akademie s kanadským Ottawa TFC bude příští léto, kdy Sláva Rožboud odjede na několikatýdenní výměnný pobyt do Kanady, kterého se s ním zúčastní několik zájemců, aby si v rodinách mladých kanadských fotbalistů vyzkoušeli jaké to je žít, studovat a hrát fotbal za velkou louží. Jsme rádi, že díky skvělé myšlence Pavla a Slávy a následně díky této slibně rozvíjející se spolupráci můžeme přinést některým našim mladým hráčům šanci, která jim významně rozšíří jejich možnosti studijního a hráčského uplatnění.

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.