SK DYNAMO AKADEMIE

Dívčí týmy DYNAMA byly na podzim velmi úspěšné

16.12.2022, Redakce

Dívčí kategorie prožily opravdu více než povedenou půlsezónu. Utkání Dynamaček hodně bavila, a to ve všech věkových kategoriích. Celkem 76 získaných bodů z 84 možných, neuvěřitelných 222 nastřílených branek oproti 30 obdrženým, taková je obdivuhodná bilance ženského družstva, dorostenek a žákyň za podzimní sezónu. Všechny týmy navíc bojují ve svých soutěžích o postup do vyšší ligy! Hráčky i jejich trenéři tak mají být právem na co pyšní. Položili jsme trenérům Aleši Hanzlíkovi, Martinu Dvořákovi a Vláďovi Božovskému pět otázek, na které v rámci hodnocení ochotně odpověděli.


Jak jste spokojeni s podzimní části sezóny?


Aleš Hanzlík (trenér žen): Musím pochválit holky za to, jak se prezentovaly, jak na hřišti, tak i mimo něj! Ale víme, že tato soutěž je pro ně málo, takže si chceme konečně dojít pro postup a hrát kvalitnější zápasy. Musím také zmínit zápas, který jsme sehráli se Slavií. Holky zvládly zápas výborně, byť výsledek byl takový, jaký byl, ale určitě neudělaly žádnou ostudu. Navíc dostaly pochvalu i od trenéra Slavie.

Martin Dvořák (trenér dorostenek): Podzimní část hodnotím kladně i po dvou nevydařených utkání s Libercem a Jihlavou. Tyto týmy dominují v této soutěži stejně jako dorostenky naší Akademie. Po jedenácti odehraných utkání ve 2. Lize dorostenek jsme na třetí pozici v tabulce z celkových dvanácti týmů, a to se stejným počtem bodů jako druhý Liberec. Samozřejmě jako trenér bych rád viděl holky na první pozici v celkové tabulce, ale i tak jsem spokojený. V této podzimní části jsme si určili a nastavili co jako trenérská trojice (Dominik Hric, Martin Sladký) chceme po týmu, a sice pracovat na herním projevu celého týmu i individuálním projevu hráček samotných. A to si myslím, že se nám daří. Věřím, že druhá polovina sezóny se nám povede ještě o něco lépe a posuneme se o další kroky dopředu, třeba i k celkovému prvenství soutěže.

Vladimír Božovský (trenér žákyň): Jedním z cílů před sezónou byl postup do první ligy žákyň a v podzimní části jsme k tomu udělali výrazný krok, navíc po celkem kvalitních zápasech z naší strany, takže bychom asi měli být vcelku spokojení. Chceme stále lepší a lepší výkony, a proto zároveň pořád hledáme detaily, na kterých můžeme pracovat a dohánět tím nejen českou špičku, ke které se chceme přiblížit.


Je něco, co můžete Vaše družstvo ve hře zlepšit?


Aleš Hanzlík (trenér žen): Až některé kvalitnější zápasy, nám ukázaly, že musíme přidat v tempu a agresivitě, dále v práci s míčem a taky být silnější v osobních soubojích! A také vědět, kdy míč přidržet a kdy naopak zrychlit hru!!

Martin Dvořák (trenér dorostenek): Stále vidím prostor pro zlepšení. Musíme neustále zdokonalovat nejen individuální činnosti hráček, ale i herní a mentální připravenost týmu do každého utkání. Měli jsme několik utkání, která nám ukázaly, co nám chybí, a na jakých zásadních věcech zapracovat. Samozřejmě i my jako trenéři se stále učíme a získáváme další poznatky a zkušenosti. Co nám ještě chybí ve hře, je vyšší intenzita hry v utkání. K tomu, co vše chceme zlepšit a zdokonalovat nám bude sloužit zimní příprava, ve které budeme mít takové soupeře, abychom měli co nejkvalitnější konfrontaci.

Vladimír Božovský (trenér žákyň): V několika zápasech jsme se potýkali s menší koncentrací, dokázali jsme například odehrát fantastických 20 minut, ale ve chvíli, kdy jsme měli zápas pod kontrolou jak herní, tak výsledkovou, docházelo k úpadku našeho výkonu. Samozřejmě důležitý faktor hraje i kvalita soupeře, rozhodčích, diváků, zkrátka okolních jevů, které ovlivňují výkony. To je určitě jedna z věcí, na které budeme chtít pracovat, omezit dopad těchto okolních jevů na náš tým a podávat výkony, které budou v průběhu zápasu gradovat. Jinak stále přecházíme na velké hřiště a s tím objevujeme nové a nové výzvy, které jsme na malém hřišti řešit nemuseli. Pro nás je ovšem důležité neusnout na vavřínech, stále chtít pracovat na maximum a zlepšovat se ve všech ohledech jak na hřišti, tak i mimo něj.


Vyzdvihli byste nějaké konkrétní hráče, ať už sportovní formou nebo přístupem?


Aleš Hanzlík (trenér žen): Asi bych zmínil dvě holky, které přišly v létě, Elišku Stropkovou a Karolínu Vaňkovou. Přinesly do týmu to, co holkám malinko chybělo, tedy především agresivitu! Ale jsou tu holky šikovné, které mají obrovský potenciál. Musíme s nimi hodně pracovat, aby se zlepšovaly. Pro nás trenéry je pak důležité vědět, že holky se chtějí posouvat, aby byly stále lepší a lepší.

Martin Dvořák (trenér dorostenek): V první řadě bych vyzdvihl celý tým dorostenek, jelikož je vidět jejich progres dopředu v každém utkání. Jejich přístup a práce v tréninku i při zápasu, který chtějí za každou cenu vyhrát, je vždy s plným nasazením, a to je pro mě jako trenéra důležité. Pokud bych měl hodnotit individuální výkony, tak nemohu opomenout Kateřinu Práškovou, která je momentálně s pětatřiceti brankami nejlepší střelkyní 2. ligy dorostenek. Dále určitě brankářku Janu Čondlovou, která svými zákroky v brance ohromuje jak nás trenéry, tak i soupeře.

Vladimír Božovský (trenér žákyň): Konkrétně asi nikoho vyzdvihovat nebudeme. Kdo chce, může se sám podívat na statistiky a nějaká jména si najít, pro nás je důležitý tým, který je ale samozřejmě tvořen různými individualitami. Každá hráčka má v týmu nějakou roli a je vypovídající, že jsme dokázali zvládat zápasy, ve kterých nám chybělo několik stabilních opor a na výkonech to moc znát nebylo. Máme tým vyvážený sportovně, ale i charakteristicky. A to je důležité pro celkový úspěch.


Jaký máte plán přípravy, na co se zaměříte?


Aleš Hanzlík (trenér žen): Plán už máme připravený s tím, že chceme hrát s kvalitnějšími týmy, aby se holky posouvaly. Zároveň chceme do přípravy zařadit jednou týdně posilovnu a spinning tak, abychom kondiční tréninky trochu zpestřili.

Martin Dvořák (trenér dorostenek): V zimní přípravě se chceme v první řadě zaměřit na konfrontace se silnějšími soupeři z 1. ligy dorostenek jako jsou Dukla Praha, Viktoria Plzeň nebo Teplice. Tyto zápasy jsou pro nás důležité hlavně z pohledu vysoké intenzity hry a kvalitou těchto soupeřů. Dále budeme mít dvoudenní soustředění s týmem Liberce, se kterým momentálně sdílíme v soutěži stejný počet bodů. Zde bychom si zároveň chtěli s trenéry Slovanu vyměnit poznatky jak z tréninkového procesu a utkání, které tam sehrajeme, tak i prodiskutovat podzimní část soutěže.

Vladimír Božovský (trenér žákyň): Pokud budu mluvit za sebe, pro mě bude příprava mnohem důležitější a mnohem více vypovídající než mistrovská část soutěže. Máme domluveno několik zápasů jak s účastníky první ligy, tak ale i ze zahraničí a pro nás jsou toto mnohem důležitější utkání, která nám odkryjí slabé stránky a donutí nás hrát v maximální intenzitě pod mnohem větším časoprostorovým tlakem, a to je přesně ta věc, na kterou se chceme zaměřit. Hrát celý zápas v maximální intenzitě, vnucovat soupeřům naše herní pojetí a být v dalším časovém horizontu více a více úspěšní.


Jaké jsou cíle pro jarní část sezóny?


Aleš Hanzlík (trenér žen): Pro nás to není nic jiného než postoupit do vyšší soutěže. Uděláme všichni maximum, aby se to povedlo!

Martin Dvořák (trenér dorostenek): Vyhrát 2. ligu dorostenek (úsměv). V první řadě je pro mě důležité, aby byl celý tým dobře naladěný a měli jsme co nejméně zraněných hráček. Hlavním cílem je rozvíjet individuální dovednosti hráček samotných, kondiční vybavenost a společnou taktickou stránku a také se prezentovat kvalitní hrou. Dalším cílem je pak pokračovat ve vzájemné komunikaci s trenéry ostatních dívčích týmů tak, abychom společně propojili herní koncepci a hráčky získávaly ve hře automatismy, které usnadní jejich přechod mezi kategoriemi.

Vladimír Božovský (trenér žákyň): Výsledkově budeme chtít navázat na podzimní část a dojít si v poklidu pro postup do nejvyšší soutěže. Cílem bude určitě holky neustále posouvat na individuálně vyšší úroveň. Tyto pokroky jednotlivkyň nám dovolí pracovat na týmovém herním projevu, u kterého bude klíčové dokázat udržet určitý standard po celá utkání a vyhnout se „hluchým“ místům.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.