SK DYNAMO AKADEMIE

Dorosty se účastní seminářů finanční gramotnosti

10.09.2020, Dan Mikulička

Dorostenecké kategorie se opět po roce účastní vzdělávacích seminářů. Zatímco v loňském roce byly zaměřeny na problematiku sportovního sázení a gamblerství, v tom letošním budou hráči naší akademie postupně seznamováni s pojmem financí.

V prostorách VIPu hlavního stadionu Dynama tak hráči před pár dny absolvovali první z nich, a to formou prezentace, diskuse a především pak zábavné deskové hry, jež je ve skupinách provedla třicetiletým životním cyklem manželského páru, plným finančních situací, ať už pozitivních či negativních, na které museli reagovat. V průběhu více jak dvouhodinové hry tak mohli investovat do dluhopisů či akcií, spláceli hypotéky a úvěry a zároveň si vytvářeli dostatečnou finanční rezervu pro spokojené stáří.

Celou akci navíc odmoderoval bývalý ligový hráč Dynama Tomáš Stráský!

“Rád bych touto cestou poděkoval Tomovi a jeho kolegům Martinu Frantíkovi a Hubertu Holému za vskutku zábavnou formu semináře, kluci si jej očividně užili. Finanční gramotnost je po prevenci proti sázení další téma, které chceme našim hráčům přiblížit. Se Stráďou jsme se během naší profesionální kariéry setkali s mnoha případy hráčů, kteří si neplatili sociální ani zdravotní pojištění, o daních nemluvě. Naproti tomu si pak byli schopni platit drahé leasingy, jezdit na luxusní dovolené a mít nejdražší telefony. Dříve nebo později je toto samozřejmě doběhlo a končili zadlužení. Cílem těchto seminářů je, aby naši hráči podobným problémům v budoucnu předešli, ať už v kariéře profesionálního fotbalisty nebo v rovině osobního života.” uvedl sportovní manažer akademie Petr Benát.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.