SK DYNAMO AKADEMIE

Dynamácká stopa ve Slavii Praha

03.12.2022, Redakce

Tým žen se utkal v pohárovém duelu s SK Slavia Praha, momentálně nejlepším týmem žen, který ČR reprezentuje také v Lize Mistrů. V jejich kádru najdeme také dvě jména, která by měla být kovaným Dynamákům známá! První starty v týmu žen SKS sbírají dívky, která ještě nedávno oblékala černobílé dresy – Albína Goretkiová a Kateřina Vithová.


Jaký byl pro Vás návrat na známá místa? Byli jste v kontaktu s někým z dynamáckého týmu?

A: Bylo to pro mě velmi emocionální, vracela jsem se vlastně tam, kde jsem dlouho vyrůstala a kde jsem strávila hodně svého času. Bylo příjemné se vracet domů. Nějak extra se nedá říct ze bych byla v kontaktu, ale občas jsme si napsaly.

K: Byl to opravdu fajn pocit vracet se na místa, kde jsem v podstatě vyrůstala. Vždy se sem ráda vracím. Ano, samozřejmě s někým jsem ten bližší kontakt udržela až do teď a jsem za to moc ráda.

Jak hodnotíte utkání?

A: Utkání bych hodnotila z naší strany pozitivně. Náš úkol byl splněn. Vyhrály jsme a postoupily do dalšího kola poháru.

K: Pro mě a Albi to byl určitě zápas, na který jsme dlouho čekaly a moc jsme se na něj těšily. Přišly jsme si pro postup do dalšího kola a to se nám taky povedlo.


Jak vzpomínáte na svá léta v Dynamu? Na co nejraději vzpomínáte?

A: Vzpomínám na to velmi rada, vždy se tam ráda vracím a potkávám holky se kterými jsem trénovala a kluky se kterými jsem chodila na základní školu a hrála od mala do svých 15 let. Potkávám na SCM i trenéry, kteří mě trénovali.

K: Vzpomínám na ně vždy s úsměvěm, prožila jsem s holkami super zážitky. Nejradši vzpomínám na cesty na zápasy vlakem, nikdy na to nezapomenu.

Máte za sebou první starty v týmu žen a dlouhodobě jste členky reprezentačních výběrů a díky tomu jste měly možnost nastoupit proti velmi zajímavým soupeřům, nedávné době Alba v repre U19 proti týmu Španělska a Kačka v dresu SKS proti Realu Madrid. Jaké zážitky a dojmy jste si z těchto utkání odnesly?

A: Odnesla jsem si z toho asi to, že je ještě velký kus práce přede mnou. Pokud bych se chtěla někdy podívat do zahraničí, tak musím ještě pořád na sobě makat. Samozřejmě jsem ráda za takovou zkušenost si zahrát proti nejlepšímu týmu.

K: Pro mě to byl jeden z mých splněných snů a obrovská zkušenost.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.