SK DYNAMO AKADEMIE

Dynamo podepsalo memorandum o spolupráci s TJ Malše Roudné

22.03.2022, Michal Průcha

Spolupráce mezi fotbalovými oddíly v Českých Budějovicích a okolí naplno běží. Jedním z přesahů je vznikající úzké spojenectví mezi akademií SK Dynamo a TJ Malše Roudné. Oba kluby podepsaly memorandum o spolupráci.

Spolupráce má přinést přínosy ve vzdělanosti trenérů, vyšší kvalitu v práci s dětmi a jejich rostoucí sportovní úroveň. Celkově má přinést zvýšený zájem dětí o fotbal v roudenském klubu. Na straně akademie bude koordinátorem Rostislav Helštýn, na straně Roudného Borislav Simić.

Primárně se jedná o kategorie U6 až U11. U starších kategorií se bude vycházet z operativních požadavků u žáků a dorostenců. „Cílem je propojení tréninkového procesu, jak to jen půjde. Zejména se jedná o kategorie přípravek a mladších žáků, kde bychom postupně chtěli postavit tréninkový proces na totožných principech. K tomu povede cesta přes vzdělávání trenérů a spolupráci v prvé řadě mezi trenéry klubů,“ uvádí Rostislav Helštýn, šéftrenér přípravek v akademii Dynama.

„Náš klub tuto možnost uvítal a vážíme si ji. Společně na tom pracujeme od loňského léta a chceme se řídit společně nastavenými pravidly, trendy a sportovním vývojem už i u zmiňovaných kategorií. V našem klubu je o mládežnický fotbal zájem a jsme si vědomi, že s tím i souvisí samotná a kvalitnější práce našich trenérů. Až čas ukáže, jestli půjde očekávaná kvalita hráčů nahoru,“ přidává předseda Malše Roudné Libor Šolc.

Roudné je klub s vlastní identitou a krásným areálem. „Když to shrnu, primárně jde o předání naší nastavované filozofie východy mládeže. Hodně důležité bude, aby se s tím ztotožnila druhá strana. Chceme podpořit zkvalitňování mládežnické základny v Roudném,“ říká ředitel akademie Petr Benát s tím, že děti, pro které bude Dynamo výkonnostně nad jejich síly, bude Roudné podobným komunikačně-sportovním prostředím jako je v Dynamu.

„Vše má svůj čas. Do konce letošní sezóny nás čeká řada příprav tak, abychom celý příští ročník mohli postavit spolupráci mezi Akademií a Roudným kvalitní základy,“ dodává Helštýn.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.