SK DYNAMO AKADEMIE

Ellen Eiseltová: Mým snem je hrát jednou v zahraničním klubu

04.05.2022, Diana Benátová

S fotbalem začala sice až v devíti letech, přesto patří mezi nejtalentovanější hráčky akademie, o čemž i svědčí fakt, že byla vybrána do Regionální fotbalové akademie a pravidelně se účastní výběrových reprezentačních kempů. Jaké má Ellen cíle do budoucna, které další sporty provozuje a jaké jsou její záliby? Odpovědi najdete v rozhovoru.

Ellen, jak si se dostala k fotbalu a jak dlouho už ho hraješ?

K fotbalu jsem se dostala tak, že jsem s klukama ze třídy sbírala fotbalové kartičky a zároveň s nima ve školní družině hrála fotbal. Když jsem skončila se sportovní gymnastikou, přemluvila jsem rodiče, jestli bych nemohla začít hrát fotbal. Ve čtvrté třídě jsem si tedy šla vyzkoušet svůj první fotbalový trénink na JFA a následně na Dynamo, kde se mi zalíbilo.

Teď v květnu to bude pět let, co jsem s fotbalem začala.

S týmem žákyň jste na první místě 2. ligy žákyň. Je vaším cílem postoupit?

Ano, je to naším velkým cílem postoupit a budeme se snažit, co nejvíce bojovat a 2. ligu vyhrát.

Věkově sice ještě spadáš pod žákyně, ale už si stihla i odehrát dvě utkání v dorostenecké lize holek. Je znát velký rozdíl mezi dívčím žákovským a dorosteneckým fotbalem?

Rozdíl tam je, ale nedělá mi to žádný problém, hraju si svojí hru.

Působíš také v Regionální fotbalové akademii, jak si tam spokojená? Přeci jen si tam sama ve třídě samých kluků a i v trénincích asi není jednoduché se klukům vyrovnávat.

Ve třídě být sama holka mi nevadí. Kluci jsou na mě hodní, berou mě do party a žádný problém s nimi nemám. Na tréninku se snažím klukům stačit, nedají mi nic zadarmo… Trénink mi pomáhá k tomu, abych byla co nejlepší.

Dostala si se i do reprezentačních výběrů. Jak hodnotíš tyto kempy, jsou tam velké rozdíly mezi holkami?

Važím si toho, že jsem dostala už dvakrát možnost trénovat s nejlepšími holkami v republice a myslím si, že jsme všechny poměrně vyrovnané.

Co rodina, podporují Tě nebo by byli radši když by si jako holka spíše dělala nějaký vyloženě dívčí sport?

Rodina včetně dědů mě maximálně podporuje a fandí mi.

Fotbal ti určitě zabere hodně času, ale jaké jsou další věci, které nejraději děláš ve svém volném čase?

Mezi mou velkou zálibu patří jízda na freestyle koloběžce, na které jsem si už bohužel udělala 3x úraz, který mi znemožnil hrát fotbal na delší dobu. Proto jsem si teď od koloběžky dala pauzu, abych se mohla více věnovat fotbalu. V zimě ještě závodně lyžuji za Skiklub Chlum. A přes rok si občas zazávodím v běhu.

Na závěr, mohla bys nám říct nějaké tvé cíle do budoucna?

Mezi mé cíle patří dostat se do reprezentace a také do nějakého zahraničního klubu, jako je například Paris Saint-Germain FC (PSG).
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.