SK DYNAMO AKADEMIE

Exligový Aleš Hanzlík: Trénování mě baví, chci se dále vzdělávat!

26.03.2022, Diana Benátová

Aleš Hanzlík je český fotbalový obránce, který pochází ze severočeského Mostu. Svou profesionální fotbalovou kariéru zahájil v dresu druholigového klubu FK Ústí nad Labem, odkud pak přestoupil do prvoligového týmu z Teplic. Dvě sezony také působil v týmu největšího jihočeského celku SK Dynamo České Budějovice, dále pak v klubech jako FC MAS Táborsko nebo FC Písek. V posledních měsících ho můžete pravidelně potkávat v tréninkovém areálu na Složišti, kde spolu s trenérkou Dianou Benátovou vede ženský tým SK Dynamo České Budějovice.

Aleši, jak jsi se dostal k trénování ženského týmu v Dynamu?

Od dětství jsem na hřišti strávil spoustu času a s přibývajícími roky člověk tuší, že na vrcholové úrovni už dlouho hrát nebude. Fotbalu jako takového jsem se však vzdávat nechtěl, proto jsem kontaktoval Petra Benáta s myšlenkou, že bych chtěl zkusit trénovat. V ženském týmu se v té době zrovna uvolnila role asistenta, Beny mi tak nabídl právě tuto pozici. Neměl jsem důvod to odmítnout, naopak jsem to považoval za velkou výzvu. Jsem moc rád, že mám po boku Dian, která mi se vším pomáhá a troufnu si říct, že jsme sehraný tým, který si ve všem vyjde vstříc a najdeme vždy tu správnou cestu. Tímto bych chtěl oběma poděkovat, že se mnou mají trpělivost.

Baví Tě to, vidíš velký rozdíl mezi ženským a mužským fotbalem?

Ano, baví mě to moc. Rozdíl je samozřejmě evidentní, jelikož je na trávníku jedenáct žen a ne mužů. Ale teď vážně, v první řadě mě obrovsky překvapila kvalita holek. Jsou opravdu šikovné a je na nich vidět, že na sobě chtějí pracovat a neustále se zlepšovat. V některých ohledech je to s nimi samozřejmě někdy náročné, ale fotbalově jsou na tom výborně, a tak zapracujeme-li na menších detailech, nebude to problém.

Nedávno vzniklý tým hraje zatím nejnižší fotbalovou soutěž, tedy Divizi D, kterou už ale teď po třinácti kolech vedete s třináctibodovým náskokem na druhý tým. Předpokládám tedy, že vaším hlavním cílem je postoupit?

Ano, je tomu tak. Hrajeme nejnižší fotbalovou soutěž, ale s Dian jsme si vědomi, že hráčky by si samozřejmě zasloužily kvalitnější konfrontaci. Se vším respektem k ostatním týmům, holky v této soutěži konkurenci prostě nemají. Dokonce i v přípravných utkáních s týmy z vyšších soutěží jsme dokázali vítězit, navíc jsme mohli být spokojeni i s předvedenou hrou. Postup tak zůstává jednoznačným cílem především pro to, aby se holky mohly stále zdokonalovat a posouvat.

V Dynamu jsou i další dívčí kategorie, a to žákyň a dorostenek. Vidíš tam už teď nějaké nadějné fotbalistky?

Rozhodně. Tím, že jednou týdně absolvujeme společně skupinové tréninky, máme možnost sledovat kvalitu a sportovní rozvoj i mladších ročníků. Musím podotknout, že v Dynamu máme skutečně talentovaná děvčata, o některých jménech se již s Dian bavíme, že by mohly brzy naskočit k nám a zároveň být více než konkurenceschopné.

Kolikrát v týdnu ženy trénují?

Ženy trénují 3x v týdnu, a to ve dnech pondělí, středa a pátek. O víkendu pak následuje zápas.

Vrátíme se ještě k tobě. Pocházíš ze severu Čech, znamená to, že si se v Budějovicích usadil?

Je to tak. Sice pocházím ze severu Čech, nicméně na jihu jsem strávil velkou část mé kariéry, během níž jsem poznal spoustu přátel z oblasti fotbalu i mimo něj. Navíc se mi tu narodil i syn, a tak volba zůstat v Českých Budějovicích byla jasná. Za toto rozhodnutí jsem velice rád, jelikož mi to přineslo jen samá pozitiva. Ale samozřejmě mi tu chybí i moje rodina.

Hraješ ještě aktivně fotbal nebo už jen trénuješ?

V minulém roce jsem působil v rakouské nižší soutěži, v lednu tohoto roku jsem se ale rozhodl vrátit a stal jsem se hráčem SK Jankov hrající krajský přebor. Zároveň se chci jako začínající trenér neustále zlepšovat a dodělat si veškeré licence, které budou v mých silách. Až nastane chvíle, kdy přestanu hrát fotbal, chtěl bych se naplno věnovat trénování.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.