SK DYNAMO AKADEMIE

Hais: Doufám, že jsem zase ten starý, dobrý Dan z Klatov

07.09.2021, Dominik Reiniš

Proměněná penalta i vítězný gól v nastaveném čase na půdě ligového lídra. Daniel Hais zažil parádní utkání, když s dynamáckou „devatenáctkou“ nechal zapomenout na poslední utkání a zaskočil favorizovanou Viktorii Plzeň. Aktuálně čtyřnásobný střelec I. Celostátní dorostenecké ligy se rozpovídal o posledním duelu, impulzu s kapitánskou páskou i cílech do budoucna.

Dvě branky, vítězství na hřišti lídra soutěže, a především skvělá reakce na nevyvedené utkání v Karviné. Jak hodnotíš duel s Viktorií Plzeň?

Utkání s Plzní hodnotím opravdu skvěle. Zvítězili jsme na půdě prvního týmu tabulky. Od první minuty to byl velký boj, šli jsme jako tým až na krev, a to se vyplatilo.

Nejprve jsi první trefou srovnal stav utkání, v nastaveném čase si pak dokonal obrat. Můžeš čtenářům přiblížit obě branky?

První gól jsem dal po penaltě, kterou vybojoval David Krch. Šel jsem si k němu pro míč, řekl mi ať to kopnu. Tak jsem to vzal na sebe. Počkal jsem si na pohyb brankáře a zakončil ze svého pohledu po zemi doprava… Druhý gól padl po centru Dominika Hendrycha. Stál jsem mezi stopery na velkém vápně. Hlavou se mi to podařilo uklidit k tyči. Okamžitě propukla velká radost, ihned jsme to běželi oslavit na střídačku.

Ta první padla z pokutového kopu. Věnuješ penaltám v tréninku velkou pozornost? Máš třeba v této specifické činnosti nějaký vzor?

Penalty trénujeme každý pátek, dříve jsme je kopali soutěžní formou o službu na další týden. Teď je nacvičujeme už jen já a David Krch. Na hřišti se pak spolu dohodneme, kdo se cítí lépe… Žádný vzor nemám. Kopu to podle sebe, pořád víceméně stejně. Zatím mi to vychází…

Zpátky k sobotnímu vítězství v Plzni. Cítil jsi v šatně úlevu? Myslíš si, že může takový výsledek týmu do budoucna pomoct?

Po zápase propukla v šatně obrovská radost. Cítím z týmu, že mu vítězství může obrovsky pomoct. Nesmíme však usnout na vavřínech, musíme tenhle výkon potvrdit v dalších utkáních. Myslím si, že tento tým nemá co dělat ve spodní části tabulky.

Cítíš se i ty sám aktuálně dobře? Naposledy si se trefil dvakrát, dohromady máš na kontě již čtyři branky, což tě pasuje mezi nejlepší kanonýry soutěže…

Po zápase s Příbramí, kdy jsem měl několik šancí, dva samostatné úniky i další příležitosti, které jsem neproměnil, jsem byl lehce svázaný. Naštěstí jsem to proti Olomouci a následně s Mladou Boleslaví prolomil. Začal jsem se cítit lépe. Pak přišlo utkání v Karviné, o kterém se raději nechci ani bavit… Teď se však cítím lépe, jsem sebevědomější. Doufám, že už jsem zase tam, kde jsem byl. Prostě takový starý, dobrý Dan z Klatov (směje se).

Co se změnilo oproti minulým duelům, kdy ses do šancí sice dostával, ale nedařilo se ti je s lehkostí proměňovat?

Změnilo se toho docela dost. Po dohodě s trenérem jsem odevzdal kapitánskou pásku Honzovi Brabcovi. Myslím si, že jsem udělal dobře. Cítím se bez téhle zodpovědnosti mnohem lépe. Věřím, že mě tyhle dvě branky nastartují a bude se mi dařit jako minulou sezonu.

V sobotu přivítáte na Složišti brněnskou Zbrojovku. Co očekáváš od utkání se soupeřem, kterého od vás v tabulce dělí dva body?

Když budeme hrát tak, jako v Plzni, nemám strach. Pokud se nám tedy podaří navázat na poslední duel, věřím ve vítězství a následně se můžeme opět bavit o předních příčkách v tabulce, zkrátka o těch, kde se máme jako tým nacházet.

A jaké máš dlouhodobé cíle? Týmové, ale i své osobní?

S týmem bychom se chtěli umístit v těch nejvyšších patrech tabulky. Škoda, že jsme si to pokazili těmi úvodními duely, chtěl bych pomýšlet až na titul. Sám za sebe chci hrát vrcholový fotbal, chci se jím živit, chci i nadále dělat to, co mě baví. Dělám a budu pro to i nadále dělat všechno!
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.