SK DYNAMO AKADEMIE

Herní kemp žáků v Anglii: Skvělá konfrontace a plno zkušeností

22.03.2023, Redakce

Po třech letech se mladší žáci Dynama opět vydali na herní kemp do Anglie. Jak dlouho se taková týdenní akce chystá, co všechno přípravy obnáší a jak se nakonec celý výlet vydařil? O tom hovoří ředitel Akademie Petr Benát a trenéři Petr Čížek a Jan Kolčava.

„Příprava takové akce, to je minimálně půlroční plánování a intenzivní jednání se všemi subjekty,” říká motor celé akce a trenér kategorie U13 Čížek. Domluvit s věhlasnými akademiemi utkání, zajistit dopravu na ostrovy i po nich a hlavně financování celé akce, to byla výzva posledních šesti měsíců. „V první řadě musíme poděkovat všem partnerům, kteří se rozhodli tuto akci podpořit a bez kterých by se nikdy neuskutečnila,” doplňuje ředitel Akademie Benát.

Myšlenka mládežnických trenérů byla absolvovat podobné herní “výlety” každoročně, bohužel covidová situace odsunula pravidelnost na neurčito a trenéři tak oprášili tento koncept až po třech letech. „Mrzí nás, že ročník 2009 přišel o tuto možnost kvůli restrikcím, nyní jsme rádi a doufáme, že jejich následovníci budou podobné akce zažívat každoročně,” vysvětluje kouč U12 Kolčava.

Před třemi lety se tehdejší mladší žáci (ročníky 2007 a 2008) utkali se svými vrstevníky z akademií Wolverhamptonu, Fulhamu a Chelsea. Letos čekali hráče ročníků 2010 a 2011 souboje s West Hamem, Tottenhamem, Watfordem a Arsenalem. 


Nejlepší výkony proti Arsenalu

Obě kategorie ani jedno ze svých utkání nevyhrály, ze všech konfrontací byli ale trenéři nadšení. „Ač si myslím, že tým U13 na naší republikové úrovni patří k těm nejlepším, na poměry anglického fotbalu nám stále chybí spousta síly, rychlosti a práce s detailem. Úžasné na celé akci bylo, že každý zápas nám ukázal a nabídl něco úplně jiného: Tottenham systémovou vyspělost a rychlost práce s míčem, West Ham sílu, důraz a rychlost, Watford rychlost reakce a chování ve finální fázi a Arsenal schopnost, že se dá hrát s každým,” hodnotí všechny čtyři utkání svého týmu Čížek, jehož svěřenci podali nejlepší výkon po všech herních stránkách právě proti vrstevníkům Gunners.

„Nejdůležitější zprávou je, že jsme schopni se adaptovat na vyšší kvalitu, rychlost a intenzitu hry soupeře, to jsme si ověřili i v listopadu v Berlíně proti Herthe a Unionu,“ říká směrem ke kategorii U12 její trenér Kolčava a zároveň dodává: „Všechna utkání byla skvělou prověrkou, ta s Tottenhamem a Arsenalem si byla podobná díky rychlosti a technické kvalitě při práci s míčem i v řešení situací, s Tottenhamem jsme se s tím sžívali, s Arsenalem jsme už dokázali tempo a kvalitu navázat a ve výsledku z toho bylo nejpovedenější utkání z celého kempu.“

Utkání s West Hamem na malém prostoru bylo plné soubojových situací, přičemž U12 byla velmi úspěšná v poslední třetině hřiště, nejlepším důkazem je osm vstřelených branek. S Watfordem na přírodní trávě už tomu tak nebylo, neboť domácí “Dynamáky“ v této dovednosti předčili.

Kemp ocenili nejen hráči

Další rozměr herního kempu v Anglii poodhaluje šéftrenér žákovských kategorií Čížek: „Je potřeba si říci, že taková akce není určena jen pro hráče, ale zároveň i pro rozvoj trenérských týmů. Někdy je potřeba vyrazit za hranice a na chvilku zase otevřít oči. Následně pak analyzovat a zkusit těmito zkušenostmi obohatit náš tréninkový proces v akademii. Na druhou stranu, je ale potřeba zůstat stát nohama na zemi a říci si, co vše se ovlivnit dá a co v našich podmínkách není úplně reálné.“

A jak hodnotí akci z celkového pohledu ředitel akademie? „Celou akci hodnotíme samozřejmě jako velmi přínosnou nejen pro samotné hráče, ale i pro Akademii, jako takovou. Zápasy hrané ve vysoké intenzitě proti soupeřům, v jejichž řadách se nacházely výjimečné individuality, bychom potřebovali hrát co nejčastěji. I nás pak samozřejmě těšila chvála na náš herní projev od trenérů těchto věhlasných klubů. Hráči ale prožili i společné chvíle mimo hřiště, na které budou jistě dlouho vzpomínat, a to byla vlastně podstata celého výjezdu. Rád bych touto cestou poděkoval klubům FC Silon Táborsko a FC Písek, kteří své hráče na tuto akci uvolnily a umožnily se tak hráčům konfrontovat s tou nejvyšší kvalitou. Věřím, že většina z nich bude moci v budoucnu díky těmto zkušenostem dál rozvíjet svůj potenciál v rámci jihočeských klubů. Velké poděkování patří samozřejmě i partnerům, kteří se rozhodli tuto akci finančně podpořit, stejně tak rodičům a samotným hráčům za jejich reprezentaci. Za sebe bych rád poděkoval panu Geraldu Prellovi za zprostředkování této výjimečné zápasové konfrontace, v neposlední řadě pak celému trenérskému štábu v čele s šéftrenérem žákovských kategorií Petrem Čížkem, kteří celou akci skvěle naplánovali,“ říká na závěr Benát.


Výsledky U13:

Tottenham Hotspur FC – SK DYNAMO ČB 8:1 (2:0, 3:0, 1:1, 2:0)

Hráno 4x 20.min, 10+1

Branky: Bindr

West Ham United FC – SK DYNAMO ČB 12:9 (5:1, 6:3, 1:5)

Hráno 3x 30.min, 8+1

Branky: 3x Luka, 2x Sedláček, Květoň, Míča, Novotný, Přibyl

Watford FC – SK DYNAMO ČB 9:2 (4:1, 5:1)

Hráno 2x 40.min, 8+1

Branky: Bindr, Sedláček

Arsenal FC – SK DYNAMO ČB 4:3 (2:0, 0:0, 1:3, 1:1)

Hráno 4x 20.min, 10+1

Branky: Míča, Procházka Š., Přibyl


Výsledky U12:

West Ham United FC – SK DYNAMO ČB 9:8 (1:3, 2:2, 6:3)

Hráno 3x 30.min, 8+1

Branky: 3x Joza, 2x Čadek V., Škerlecz, Slezák, Masák

Tottenham Hotspur FC – SK DYNAMO ČB 13:3 (2:0, 6:0, 3:1, 2:2)

Hráno 4x 20.min, 8+1

Branky: 2x Štojdl, Dvořák

Watford FC – SK DYNAMO ČB 5:2 (3:1, 2:1)

Hráno 2x 40.min, 8+1

Branky: Škerlecz, Štojdl z pen.

Arsenal FC – SK DYNAMO ČB 7:4 (4:0, 0:0, 1:2, 2:2)

Hráno 4x 20.min, 8+1

Branky: 2x Dvořák, Škerlecz, Joza




Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.