SK DYNAMO AKADEMIE

Hráčka měsíce října Karolína Vaňková: Máme kvalitní tým, chceme postoupit

15.11.2023, Redakce

V utkáních ženského družstva Dynama si jí okamžitě všimnete. Hraje ve vysoké intenzitě a naběhá spousty kilometrů. Nevypustí jediný souboj, dokáže rozdat, ale i přijmout! Karolína Vaňková navíc v posledních týdnech střelecky zářila v České fotbalové lize i poháru FAČR, když rozhodla jedinou brankou o postupu Dynamaček přes exligovou Duklu Praha. Právem tak získala ocenění hráčky měsíce října!


Kájo, gratulujeme k ocenění hráčky měsíce října, čím myslíš, že jsi zaujala trenéry?

V říjnu mi to tam docela padalo. Asi to ale není jenom o gólech, v posledních zápasech se cítím velmi dobře. Celých 90 minut se snažím makat naplno, nevypouštět žádné souboje a pomáhat týmu, jak jen to jde. A myslím, že hlavně to se trenérům líbí…


Jaké byly tvé fotbalové začátky, vzpomeneš si, kdy jsi se rozhodla, že chceš hrát fotbal?

Vlastně docela pozdě. Až v jedenácti letech jsem začala hrát společně s bráchou za Kardašovu Řečici, Veselí nad Lužnicí a potom ještě za dorost v Soběslavi. Hrát takovou dobu s kluky je pro holku docela škola, zároveň je to určitě velmi přínosné.


Jsi součástí úspěšného týmu žen, který v červnu postoupil do ČFL, jaké byly postupové oslavy?

Postup pro nás byl povinností. Poslední zápas a následující oslavy v centru byly okořeněny přítomností fanoušků z dynamáckého kotle, což nás velmi potěšilo. Bouchalo se šampaňské, křičely se různé vítězné pokřiky, a dokonce jsme měly možnost otužit se v Samsonově kašně… Bylo to skvělé!


Po podzimní části jste jako nováček soutěže na třetím místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí celek, jak hodnotíš působení vašeho týmu v České fotbalové lize?

Troufnu si říct, že i když jsme tři zápasy prohrály, každý ten zápas jsme byly lepším týmem. I takový je ale fotbal. Po první prohře v soutěži jsme možná trošku ztratily sebevědomí, ale to jsme napravily vítězstvím v posledním kole proti (zatím😁) prvním Chotusicím, a potom také výhrou nad Duklou v poháru.


Máte s týmem nějaký konkrétní cíl pro sezónu?

Ano. Naším cílem je, stejně jako v loňské sezóně, postoupit do vyšší soutěže, tentokrát tedy do druhé ligy. To ale asi nebude tak jednoduché, jak jsme si ze začátku myslely. Kvalitu na to ale máme, musíme to jenom potvrdit.


Proč jsi se vůbec rozhodla přestoupit do Dynama?

Ještě v Soběslavi jsem hrála s kluky za dorost. Bavilo mě to, ale po dorostu pro dívky klučičí fotbal končí. Dynamo byla jasná volba.


Na které pozici nastupuješ nejraději?

Od malička hraji v útoku. A baví mě to nejvíc. Výjimečně jsem hrála střed zálohy. Ale třeba ve futsale nastupuji převážně v obraně. No, a v bráně bych byla asi k ničemu. (úsměv)


Máš nějaký oblíbený klub a hráče nebo hráčku?

Už od malička jsem fanynkou pražské Sparty. Co se týče hráčů, asi nemám vyloženě favorita.


Jak trávíš nejraději volný čas?

Volný čas nejraději trávím se svým přítelem a rodinou. Protože přítel je hokejista, trávím i spoustu času na zimním stadionu. A aby fotbalu náhodou nebylo málo, často si chodím s kamarády kopat a poměrně ráda hraji FIFU! (úsměv)


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.