SK DYNAMO AKADEMIE

Jak žijeme v karanténě

20.04.2020, Dan Mikulička

Již je to více jak měsíc co se všude díky epidemii coronaviru téměř zastavil veškerý život. Školy jsou zavřené, sportovní kluby, většina obchodů a služeb také. Naši hráči se připravují doma individuálně dle tréninkových plánů od svých trenérů. Jak zvládají život v karanténě?

Z individuálních tréninků našich hráčů dostáváme nespočet fotografií, videií a některá z nich i pravidelně zveřejňujeme. Všem za ně děkujeme, je vidět, že všichni na sobě poctivě makají. Jak ale vypadá běžný den hráče Akademie v době karantény, bez školy, bez tréninků, zápasů, turnajů, kroužků, bez možnosti jít ven s kamarády? Udělali jsme tedy takový malý průzkum napříč kategoriemi:

Max Štojdl U9: Ráno vstávám každý den kolem osmé, v klidu se nasnídám a musím si udělat úkoly do školy. Ještě před obědem mě vyzvedne taťka a chodíme spolu na hřiště, kde nejčastěji střílíme na bránu, ale taky trénujeme nožičky a jiné fotbalové věci. Pak chodíme na oběd k babičce. Odpoledne děláme pokaždé něco jiného.. Někdy jedeme na výlet, hrajeme s taťkou na zahradě nohejbal nebo třeba opékáme buřty. Skoro každý večer si se ségrou pouštíme nějaký film nebo se díváme na televizi.

Tonda Mikulička U10: Vstávám tak v devět ráno. Udělám si hygienu, odskáču si švihadlo a udělám nějaké kliky, shyby a tak. Potom je snídaně a od desíti mám každý den online školu přes Skype. Pak si ještě dělám úkoly. Odpoledne chodíme s tátou a bráchou ven si zatrénovat, nebo s rodiči na kola, teď je taky super že už se může i na tenis. Když prší, tak jdeme s mámou k nám do fitka. To je teď zavřené, tak ho máme jen pro sebe. Navečer a večer většinou hrajeme s bráchou, tátou a kamarády z U10 online na Playstationu, nejvíce asi Fortnite.

Milan Šnorek U11: Ráno vstávám okolo osmé hodiny a dělám pár cviků na záda, dám si snídani a proberu se. Obden ráno chodím běhat do lesa, k rybníkům nebo do Stromovky. Pak se až do oběda každý den učím. Po obědě mám pauzu, koukám na nějakou pohádku nebo seriál. Odpoledne chodím trénovat před barák (švihadlo, nožičky, coerver, zeměkouli,....) K večeru pak do osmi hodin hraju hry na PC. Po večeři si obden čtu, hraju s taťkou deskové hry a pak jdu spát.

Kryštof Dvořák U13: Dopoledne se věnuji škole, máme toho hodně. Mezi učením si udělám přestávku a jdu na zahradu skákat přes švihadlo nebo dělám míčovou techniku. Když je venku zima, nebo prší udělám si v pokoji na žebřinách pár shybů nebo boxuji. Odpoledne plním tréninkový plán. Střídá se tam míčová technika, skoky přes švihadlo, life kinetic a kompenzace. Obden chodím běhat a po tréninku se protahuji.

Ondřej Matuška U16: Vstávám okolo osmé hodiny, dám si snídani a jdu se učit. Ve dvanáct mám oběd. Učím se cca do jedné hodiny. Po učení si chvíli odpočinu a jdu na zahradu kde si kopu nebo posiluji (na hrazdě, s činkami atd.). K večeru chodím obden běhat. Okolo sedmé pak chodím domů a buď hraju počítačové hry nebo koukám na seriály.

Alena Pecková Dívky: Ráno si většinou zkontroluji maily, co nám posílají učivo ze školy a udělám si nanečisto přípravu. Přes den pak s bráchou Lubošem (U13) doma uděláme nějaké domácí práce co nám zadali rodiče, ohřejeme si oběd, protože naši jsou v práci. Hodně času trávíme venku na zahradě, protože jak já tak brácha máme od trenérů tréninkové plány. Také jezdíme na kolech nebo si jdeme zaběhat. K večeru si pak dodělávám práci ze školy a posílám ji zpět do školy. Večer pak telka nebo mobil s kamarádkami.

  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.