SK DYNAMO AKADEMIE

Je radost začínat s takhle malými dětmi, říká Pavel Houzim

04.05.2023, Redakce

Nejmladší kategorii přípravek vede od léta Pavel Houzim, který má k ruce hned tři parťáky. O chemii v realizačním týmu, ale také o výběru hráčů a hráček či dalších změnách se rozpovídal hlavní trenér U8 pro web Akademie.


V létě jsi předal ročník 2011 do mladších žáků a zároveň převzal ročník 2015 ze školičky. Jak na to zpětně vzpomínáš?

Musím se upřímně přiznat, že to byl poměrně velký skok. Nicméně po několika týdnech jsme se tehdy s kolegou Michalem Jiránkem, řečeno hantýrkou metrologů „překalibrovali“ z desetiletých, jedenáctiletých dětí na malé hravé „prcky“. Teď po určitém čase musím říci, že je to radost začínat s takhle malými dětmi, provázet je procesem učení se novým dovednostem, ať už pohybovým či herním. Plně se snažíme využít jejich potenciál, chcete-li tzv. „zlatý věk učení“.


Jak jste komunikovali s koordinátorkou školičky Aničkou Matějkovou?

Co se týče školičky, tak r. 2015 jsem již nějakou dobu sledoval, dostával jsem poměrně podrobné informace od Aničky Matějkové a tudíž jsem měl celkem slušný přehled o této kategorii.


Je školička a její výborná práce na tomto ročníku znatelná?

Většina dětí byla velmi dobře pohybově připravena a bylo pro nás o to jednodušší navázat na dobrou práci školičky.V létě se k tobě a Michalovi Jiránkovi připojili Vojta Koutský a Pavel ZávišCo nového do realizačního týmu přinesli?

Co se týče nových kolegů, tak prošli určitým předvýběrem a věděli jsme s Michalem, že mají slušný potenciál. Samozřejmě některé věci si ještě sedají, neustále se od sebe učíme, učíme se na dětí mluvit stejně a také se snažíme naplňovat nastavený koncept výchovy dětí a mládeže u nás v akademii. Zajímavý pohled a přístup k výchově dětí přinesl jeden z nových kolegů Vojta Koutský, který má zkušenosti s vedením a výchovou dětí v zahraničí, konkrétně s výchovou malých hokejistů ve Švýcarsku. Druhý kolega Pavel Záviš má zase zkušenosti ze středně velkého klubu a jsou to často přínosné diskuse a pohledy různou optikou na problematiku výchovy dětí prostřednictvím sportu.


Na co jste se od léta primárně zaměřili?

Zaměřujeme se především na samostatnost a individualitu jednotlivých hráčů. Snažíme se zlepšovat individuální dovednosti jako je samostatnost, sebedůvěru, kreativita a další, ale především, a to bych chtěl zdůraznit, lásku ke sportu - to je dle mého názoru naprosto fundamentální záležitost. Rád bych na tomto místě chtěl poděkovat svým kolegům za jejich přístup, erudici a za jejich chuť se zlepšovat a sebevzdělávat. Bez nich by naplňování tohoto poslání bylo o mnoho těžší.


Co vás čeká v nejbližších měsících?

V rámci naší přeshraniční spolupráce s rakouskými týmy nás čeká přípravné utkání s fotbalovou školou z Lince. Dále nás čeká šňůra turnajů miniligy a v neposlední řadě utkání okresního a krajského přeboru. Poslední akcí této sezony bude turnaj Planeo Cup. 
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.