SK DYNAMO AKADEMIE

Kempy Akademie se opět těšily velkému zájmu

07.08.2022, Redakce

Konec června a první polovina července, to jsou již tradičně tři týdny, které mají své důležité místo v kalendáři mladých Dynamáků. Letos již popáté se totiž v malebném prostředí fotbalového areálu Vltavan Loučovice konaly pod záštitou naší Akademie oblíbené fotbalové kempy. Tři týdny plné fotbalu, sportovních her, mimo fotbalových aktivit a výletů do okolí, bývají vždy pro hráče a hráčky velkým zážitkem.

Kempy jsou rozdělené celkem do tří turnusů, z nichž právě ten první je organizován pro děvčata. „Letos jsme dívčí kemp v Loučovicích uspořádali pro hráčky ve věku od 11 do 15 let již potřetí, přičemž možnost se přihlásit měla i děvčata z jiných klubů. Zvýšený zájem o kempy nás samozřejmě všechny moc těší, holkám se vždy snažíme vymyslet pestrý program, který kromě fotbalových tréninků zahrnuje i další aktivity, jako vědomostní a pohybové soutěže, oblíbené karaoke nebo výlety na Lipno.“ uvedla trenérka Diana Benátová.

Trenéři druhého turnusu, uspořádaného pro hráče ročníku 2011 a 2012, si pochvalovali výbornou náladu svých svěřenců po celou dobu trvání kempu. „Atmosféra byla opravdu výborná, kluci a Vanesska si kemp skvěle užili. V letošním roce jsme zařadili mnohem více výletů a jiných aktivit tak, aby to nebylo jen o fotbale, kterého mají všichni během sezóny více než dost. Od dětí i rodičů máme samé pozitivní odezvy.“ dodal jeden z trenérů Pavel Houzim. V programu posledního turnusu, organizovaného pro ročníky 2013, 2014, byl tradiční výlet do Království lesa, noční stezka odvahy, velká olympiáda, či branný závod zakončený NERF bitvou. S největším ohlasem se ale setkala návštěva zásahové jednotky Policie České republiky. Všichni přítomní si tak mohli prohlédnout jejich výstroj, vyzkoušet si střelbu ze zbraně a ochotní profesionálové dokonce pro děti zinscenovali i scénku zadržení pachatele. „Přestože se jednalo o ryze fotbalový kolektiv, jsem velmi rád, že se děti skvěle bavily i mimo fotbalové tréninky. Ukazuje to na jejich všestrannost a záliby i v jiných činnostech.“ kvitoval trenér Jiří Vlček mladší. Všechny kempy se tak setkaly s pozitivními ohlasy nejen u hráčů, ale i trenérů.

„Do útulného areálu fotbalového klubu z Loučovic se vždy velice těšíme. Naši trenéři i hráči zde mají dokonalé podmínky nejen k trénování, ale uprostřed krásné přírody i spoustu dalších možností k vyžití. Rád bych touto cestou poděkoval pánům Radku Večerníkovi a Miloši Hüttnerovi z FK Loučovice a paní Petře Kubíkové z Pensionu Pod Lipou, kteří se o nás celá léta báječně starají. Moc si toho vážíme. Všechny kempy akademie budeme i v příštím roce organizovat právě zde, dívčí kemp v termínu 26.-30.6.2023, kemp pro starší přípravku v termínu 3.-7.7.2023 a pro mladší přípravku v termínu od 10.-14.7.2023.“ uzavírá výkonný ředitel akademie Petr Benát.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.