SK DYNAMO AKADEMIE

Kvalitní hydratace je základem dobrého fungování těla, říká Pavel Homolka

16.05.2024, Redakce

Společnost „MĚNÍME VODU S.R.O.“ zapůjčila naší Akademii zařízení na úpravu vody, kterou dělá čistší, mění její strukturu a díky molekulárnímu vodíku má i velmi pozitivní na výkon sportovce. O správném pitném režimu i spolupráci s naší Akademií jsme si povídali s jednatelem společnosti Pavlem Homolkou.Pavle, představil byste v krátkosti Vaši společnost i přístroj, který jste naší Akademii zapůjčili?

Měníme Vodu pro zdraví a sport. Hledáme pro naše klienty optimální řešení pitné vody s důrazem na dobrou hydrataci, regeneraci a energetiku těla. Pro vaší Akademii jsme zvolily úpravnu, která je v tomto ohledu dle našich testů ideální a zároveň splňuje řadu mezinárodních certifikací včetně ISO 13485.


Přiblížil byste našim čtenářům, jak moc je pitný režim pro člověka důležitý?

Kvalitní hydratace je základem dobrého fungovaní těla. Tělo od narození směrem ke stáří svůj poměr vody obvykle snižuje – vysychá. Položte si sami otázku: Je možné, aby kvalitní hydratace a energetika vody souvisela s tím, jak se cítíme a regenerujeme?


Kolik vody a v jaký konkrétní čas by tedy člověk měl během dne vypít?

To je individuální. Více záleží na kvalitě pitného režimu a co pijeme. Lidé si osvojili množství negativních návyků, třeba zapíjet jídlo. My radíme, jak na pitný režim, aby byl efektivní a energeticky pro tělo přínosný. Učíme dodržovat ochranné pásmo před jídlem, během jídla a po jídle, kdy tekutiny nedoporučujeme. Dle našich zjištění, je nejdůležitější první pití a následně cca 5 h. Samozřejmě ve spojení se sportovním výkonem jsou pravidla jiná než bez něj.


Prostřednictvím Vašeho přístroje lze upravovat struktury vody, lze na něm nastavit různé hodnoty pH, k čemu jednotlivé hodnoty slouží?

Struktura vody může podporovat, ale i bránit efektivní hydrataci – demonstruji rád názorně. Dobré fungování těla a pH má přímou souvislost. Překyselení organismu je téma. Vhodně nastavená acidobazická rovnováha těla podporuje naše lepší fungování a vyšší výkon. Úpravna, kterou máte k dispozici, nám toto umožňuje.


V čem konkrétně je tedy „Vaše voda“ jiná a jak moc je vhodná pro sportovce?

Čistota, struktura, vhodné pH vody a molekulární vodík pomáhají zefektivnit procesy v těle, které mají přímou vazbu na výkon sportovce. Když se hodně najíte nebo napijete, pociťujete energetický útlum. To si sportovec nemůže při výkonu dovolit a při tom vodu potřebuje. Upravená voda, kterou doporučujeme, naopak energii může podpořit.


Doporučujete vodu pít samotnou nebo ji lze i nějakým způsobem dochucovat?

Základem pitného režimu je čistá upravená voda. Ve spolupráci se špičkovými výrobci sportovních doplňků stravy dosahujeme skvělých výsledků. Využitelnost a efektivnost doplňků se zvyšuje. Poměry míchání proteinů a minerálů jsou součástí studie a připravovaných receptur ve spolupráci s předními výživovými poradci.


Jak vznikla Vaše spolupráce s naší Akademií a co konkrétně si od ní slibujete?

Spolupráce vznikla na doporučení od vedení jiného fotbalového klubu. Vstřícnost vedení, které chce umožnit zdravější a efektivnější sportovní vývoj svých hráčů, byla základem spolupráce. Věřím, že když hráči poznají výhody upravené vody, osloví nás. Naším cílem je, aby úpravnu používali i doma.Efekt, sportovní výkonnost, regenerace a radost ze sportu je to, z čeho se těšíme společně s vámi.


Spolupracujete i s jinými sportovními kluby?

Ano, spolupracujeme s kluby a akademiemi napříč sporty. Fotbal, hokej, volejbal, ale i běžecká laboratoř a řada dalších. Podpora výživových poradců, fyzioterapeutů a mentálních koučů je také vítána a pomáhá nám pitný režim zefektivňovat.


Kdyby měl někdo z našich čtenářů zájem o stejný přístroj, jak Vás může kontaktovat?

V rámci spolupráce s Akademií jsme založili kontaktní e-mail dynamoakademie@menimevodu.cz kam nám v případě zájmu může každý napsat kontakt na sebe, ideálně včetně mobilu a adresy. Případně mě můžete kontaktovat osobně na telefonním čísle +420 603 574 172. Pokud uvedete slovní spojení Dynamo Akademie, získáte tím konzultaci a doporučení zcela zdarma. Poté se můžete rozhodnout, zda vám to celé dává smysl. V tom případě najdeme ideální řešení přímo vám na míru, včetně případného financování. Podpoříte tím sebe i Akademii.


Děkujeme za rozhovor i podporu Akademie.

Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.