SK DYNAMO AKADEMIE

Luboš Pecka: Fotbalem žije celá rodina

30.08.2018, Dan Mikulička

Hráč, trenér, správce, fotbalový táta. Před několika lety postrach prvoligových obran a gólmanů. Ligový kanonýr. Co dělá dnes Luboš Pecka, bez kterého si běžný den na Složišti nelze představit?

Prachatického rodáka a bývalého výborného prvoligového fotbalistu Luboše Pecku, který s fotbalem začínal jako žáček v malé vesničce Lažiště, ležící v malebném šumavském podhůří u Prachatic, není třeba příznivcům fotbalu příliš představovat. Rychlý útočník, který se stal v sezóně 2006/2007 se šestnácti vstřelenými góly v dresu Mladé Boleslavi králem prvoligových střelců, působil kromě Dynama také v německém ligovém klubu Alemannia Aachen, nebo také v 1 FC Táborsko, aby pak na konci roku 2011 kvůli problémům se zády předčasně ukončil profesionální kariéru. Počet jeho odehraných zápasů v nejvyšší české soutěži se tak zastavil na čísle 152. 

Od té doby je Luboš nedílnou součástí Dynama a tréninkového centra Složiště v pozici trenéra a správce. Žije s manželkou Alenou, 13 letou dcerou Alčou a 11 letým synem Lubošem v nedalekém Roudném, z kterého je to na Složiště coby kamenem dohodil. Obě ratolesti kráčejí v otcových šlépějích - Alča hájí černobílé barvy v dívčím týmu, Luboš junior úspěšně válí v kategorii U12, takže je velmi pravděpodobné, že jméno Pecka/Pecková budou fotbaloví fanoušci slýchat ještě dlouhá léta. Obě děti také hrají s číslem 16 na dresu, které nosil i jejich táta.

Sám Luboš, kterého ve všední den potkáte již po sedmé ráno na Složišti, kde dlouhá léta vykonává funkci jednoho ze správců areálu, pracuje také jako asistent hlavního trenéra v kategorii U13 v naší nové národní akademii. Svůj fotbal pak uspokojuje již jen na rekreační úrovni a dál střílí góly za pětatřicítku Dynama a v nižší rakouské soutěži. Kromě fotbalu (když zbyde čas), rád jezdí na kole, zahraje si tenis, hokej nebo vymýšlí s rodinou různé výlety.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.