SK DYNAMO AKADEMIE

Mám velkou radost, jak se dorosty prezentují, libuje si šéftrenér Rožboud

11.12.2023, Redakce

​Podzimní vicemistr, král domácího prostředí i nejgólovější tým. Taková je vizitka devatenáctky Dynama v Celostátní lize dorostu. Tvrdá dřina a plnění nastavené koncepce zkrátka sklízí první ovoce. “Mám velkou radost, jakým způsobem se naše týmy prezentují,” hodnotí podzimní část sezony šéftrenér Akademie Stanislav Rožboud.

Jen jeden tým má v rámci nejvyšší soutěže staršího dorostu více bodů než naše Dynamo – Baník Ostrava. Za půlmistrem zaostává jihočeská devatenátcka o čtyři body a právem jí po polovině sezony patří druhá příčka.

V mnoha ohledech však patří soubor trenéra Stanislava Rožbouda k tomu nejlepšímu, co Česko nabízí. “Vstřelili jsme nejvíce branek ze všech účastníků Celostatní ligy. Do útoku jsme měli obrovskou sílu, o což se podělilo více hráčů. I proto bylo pro soupeře těžké se na nás připravit,” líčí Rožboud sílu svého mužstva, které nasázelo soupeřům během 15 zápasů neuvěřitelných 38 gólů – druhá nejproduktivnější Slavia jich zvládla za stejnou porci utkání o pět méně.

Šéftrenér Akademie si zároveň pochvaluje i fungování kabiny. “Důležitou součásti našeho úspěchu je týmová chemie. Kluci si rozumí jak na hřišti, tak mimo něj. Vidím velký pokrok v této oblasti, kterou považuji za velice důležitou součást kvalitního týmového výkonu,” říká Rožboud.

Jeho svěřenci zároveň proměnili Složiště v takřka nedobytnou pevnost. V roli domácího týmu totiž Dynamo U19 padlo pouze jednou (2:3 s Brnem), zatímco v šesti dalších případech bralo vždy plný počet bodů. Tato bilance dělá z celku okolo kapitána Matěje Faltuse krále tabulky domácích zápasů.

Rožbouda zároveň těší i fakt, že se hráči z devatenáctky postupně prosazují i v kategorii U23, potažmo A týmu. “Tímto se pro nás otevírá možnost dát příležitost dalším hráčům,” dodává zkušený trenér.

Dorost? To není jen U19

Dynamo však na dorostenecké úrovni nereprezentuje pouze devatenáctka. Na nejvyšší úrovní nastupují rovněž kategorie U18, U17 a U16. “I výsledky ostatních dorostů hodnotím pozitivně. Těší mě, že se k výsledkům snažíme dojít jistým způsobem hry, který máme v akademii nastavený,” pochvaluje si Rožboud.

Druhý nejstarší dorostenecký tým se na začátku sezony sžíval s náročností České ligy dorostu. “Vnímáme ji jako velmi fyzicky náročnou a trvalo nám, než jsme se dokázali přizpůsobit různým herním stylům soupeřů,” uvádí trenér osmnáctky Jiří Gerstner a vzápětí dodává: “Věřím, že do jarní části vstoupí vyzrálejší tým, který bude mentálně lépe nastavený. Přál bych si, abychom ukázali v jarní části naplno svůj potenciál.”

Výborně si zatím vedou i mladší dorostenci – kategorie U17 je v rámci celé republiky přesně v polovině tabulky, zatímco “benjamínci” z U16 obsadili po podzimu deváté místo. “Ne vždy se povede zápas dovést do vítězného konce, ale konkrétně můžeme hodnotit, co se nám v utkání povedlo a co je potřeba do dalších utkání zlepšit,” říká na závěr Rožboud a dodává: “Myslím, že tento způsob je správný a napříč trenérským spektrem máme shodu. Týmy nemusí hrát ve stejném rozestavení, ale dodržují principy ve hře. Z tohoto pohledu mám velkou radost jakým způsobem se týmy prezentují.”
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.