SK DYNAMO AKADEMIE

Městský turnaj přípravek

29.09.2019, Dan Mikulička

V sobotu 28.9. se v našem tréninkovém centru Složiště uskutečnil letos první turnaj pro mladší přípravky klubů z Českých Budějovic a okolí. Turnaje se zúčastnilo celkem osm týmů, které mezi sebou hrály systémem každý s každým, což zaručilo téměř 2,5 hod hry pro každý tým a hráče. Kromě domácí Akademie Dynama se turnaje zúčastnily týmy Rudolfova, Srubce, Dubného, Nemanic, SKP, Slavie a Hrdějovic.

„Naše sobotní hraní se mi moc líbilo. Chci poděkovat všem trenérům i rodičům, kteří vytvořili pozitivní atmosféru, která na hřišti a okolo hřiště panovala. Záměrně jsme nevyhlašovali vítěze, nevedli tabulky a nechali hru plynout bez rozhodčích. V případě potřeby – roh, faul jsme si to prostě v klidu řekli a hrálo se. Líbilo se mi chování trenérů k sobě i k dětem a všem se nám dařilo vytvořit atmosféru, ve které děti s chutí a zápalem do hry, hrály“ uvedl organizátor turnaje a šéftrenér přípravek Akademie Rostislav Helštýn.

Po turnaji měli trenéři a rodiče možnost zúčastnit se společného setkání, jehož tématem byly děti a jejich „svět“. Cílem bylo se navzájem inspirovat, popovídat si o tom jak vytvářet prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně, kdy je stále někdo neřídí, kde nehrají ze strachu z chyb a selhání, ale naopak kde se těší a chodí rády, a co pro to jako trenéři nebo rodiče můžeme dělat.

„Nečekal jsem takovou účast rodičů a trenérů, všem děkuji. Strávili jsme příjemnou hodinku, kdy jsme probírali různé konkrétní situace, to v čem a jak děti rostou, co ovlivňuje jejich chování a myšlení, o chování dospělých k dětem. Povídali jsme si zkrátka o dětech a o tom, jak ony vnímají svět, a co z toho vyplývá pro nás dospělé“ doplnil Rostislav Helštýn.

Celé dopoledne se podle ohlasů rodičů a trenérů vyvedlo a splnilo svůj účel, těšíme se na další podobná pokračování. Tímto všechny zveme na další turnajové hraní si, které se uskuteční v sobotu 19.10., opět u nás na UT na Složišti.

Malou fotogalerii zúčastněných týmů najdete na našem Facebooku a Instagramu.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.