SK DYNAMO AKADEMIE

Můj gól měsíce? Vzpomněl jsem si na své mladší já, usmívá se Jáchym Štindl

13.10.2023, Redakce

Třetí gól do sítě FK Mladá Boleslav z kraje září byl zvolen jako gól měsíce. Její autor Jáchym Štindl nám v rozhovoru poodkryl nejen své cíle, ale i ty týmové.


Jáchyme, gratulujeme ke gólu měsíce, jak bys celou svoji gólovou akci popsal?

Děkuji, popsal bych to asi jako “RUN FOREST RUN”. Když jsem se zpětně koukal po zápase na video, vzpomněl jsem si na mé mladší JÁ, protože párkrát za sezónu se mi vždy podařilo něco podobného střelit a jsem rád, že to jde i v Celostátní lize dorostu U19.


Tento krásný gól jsi vstřelil z pozice krajního obránce. Ty ale nastupuješ i v záloze a útoku, tak kde se cítíš nejlépe?

Cítím se nejlépe na jakékoliv ofenzivní pozici, za poslední půl rok spíše hraji více nahoře (hrot, křídlo), ale možná bych se někdy rád vrátil i do zálohy.


Dvakrát jsi skóroval i v posledním mistrovském utkání proti Frýdku Místku, máš pro tuto sezónu nějaký osobní cíl v podobě počtu vstřelených branek?

Na začátku jsem řekl taťkovi číslo 20. Po prvních pár kolech jsem tomu moc nevěřil, ale pokud vše půjde tak jak má, mohla by to být realita.


Kolik nejvíce gólů v sezóně se ti dosud podařilo nastřílet?

Tipuji, že to bylo asi v U14, s Jakubem Matuškou jsme byli na špici tabulky střelců, tipuji tak 15 gólů.

Střelecky se nyní daří nejen tobě, ale i celému týmu U19, čím myslíš, že to může být?

Myslím si, že máme velmi gólové všechny naše hráče do útoku. Je to naše velká výhoda, soupeři se na nás těžko připravují, vždy dá gól někdo jiný.


I díky tvým brankách se naše nejstarší kategorie pohybuje na předních příčkách nejvyšší dorostenecké soutěže, máte se spoluhráči nějaký konkrétní cíl pro tuto sezónu?

Všichni jsme tak začali cítit to, že bychom mohli hrát o ty nejlepší příčky a snili jsme co by to bylo, kdybychom hráli dorosteneckou ligu mistrů. Tahle liga je ale nepředvídatelná, bodové rozestupy jsou malé a skoro každý má ještě šanci na dobrý výsledek na konci roku.


Prozradíš nám svůj oblíbený klub a hráče?

Oblíbený klub Manchester United a Real Madrid, hráč nikdo jiný než Cristiano, a také Pogba.


Čeho bys chtěl ve fotbale dosáhnout?

Chtěl bych si zahrát naší první ligu, zjistit jaké to je. Největší cíl by byla pro mě anglická Premier League, ale Saudskou bych také bral ($$$).


Zbývá ti při náročném programu čas i na nějaké koníčky?

Moc ne, jednou tak za dva týdny si jdu zahrát golf, našel jsem tenhle sport zábavným a relaxujícím. Možná bych měl zvážit jako svůj sen Španělskou La Ligu, mají tam krásná golfová hřiště. (úsměv)


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.