SK DYNAMO AKADEMIE

Mým cílem je prosadit se do A mužstva, říká hráč měsíce října Martin Prášek

12.11.2023, Redakce

Prožívá bezesporu životní sezónu. Ve čtrnácti podzimních duelech České fotbalové ligy dokázal soupeřům vstřelit úctyhodných 12 branek a je tak nejlepším střelcem třetí nejvyšší soutěže. Jaké jsou jeho osobní i fotbalové cíle a na čem by mohl ještě zapracovat? A co by poradil svým mladším následovníkům. Přečtěte si rozhovor s hráčem měsíce října Martinem Práškem.


Martine, jsi vyhlášen hráčem měsíce, co pro tebe tohle ocenění znamená?

Znamená to pro mě hodně. Je to odrazem tvrdé práce v trénincích a zápasech samotných. Dá mi to další sílu k tomu, abych dosáhl nějakou velkého úspěchu.


Velký úspěch?

Třeba v současnosti je to dostat se do A týmu Dynama.


Jak velký vliv na tvou současnou formu mají tví spoluhráči?

Kluci mají samozřejmě velký vliv na mou formu, jsme teď všichni na jedné vlně, máme výbornou partu, bez toho by určitě takové výsledky nebyly. Vím, že dík patří celé kabině a trenérům.


Jaké byly tvé osobní cíle před začátkem soutěže a jak moc se liší od současného stavu, co se ti doposud podařilo?

Mé osobní cíle před začátkem sezóny jsem si nastavil tak, že jsem chtěl překonat počet gólů vstřelených v minulé sezóně. Bylo to 5 gólů. V současné sezóně je to 12 gólů což jsem fakt nečekal a za tohle bych chtěl poděkovat spoluhráčům, jsou součástí tohoto mého individuálního úspěchu.


Co máš v plánu do budoucna? Kam směřují tvé nejbližší nejen fotbalové plány a cíle?

Mám jeden fotbalový a jeden studijní. Ve fotbalovém bych se rád posunul minimálně do přípravy s A týmem, abych měl možnost vyzkoušet si držet krok s ligovými fotbalisty a dozvěděl se od trenérů co mám případně vylepšit, abych se tam jednou mohl zabydlet. A samozřejmě bych si přál na jaře s juniorkou odehrát stejně vydařené zápasy jako v tomto období. Mimo fotbalový cíl je dostudovat další obor na střední škole.


Góly očividně dávat umíš, máš vůbec nějaké slabé stránky, o kterých víš a na kterých pracuješ, aby si jednou mohl vyběhnout na ligový trávník?

Největší slabina je levá noha, ale každý trénink se snažím trénovat na plno, vnímat pokyny a rady spoluhráčů a trenérů, abych se zdokonaloval ve všech směrech.


Který fotbalista je pro tebe inspirací a vzorem a proč?

Vzorem je Erling Halland z Manchesteru City. Myslím si, že jsme typologicky podobní, on dává extrémní množství gólů, a to já chci dávat také.


Kdyby si měl poradit mladším klukům, kteří hrají na podobné pozici jako ty, co by to bylo. Co je pro útočníka důležité?

Poradil bych jim, aby se nevzdávali v situacích, kdy to zrovna nejde, kdy má člověk období, že se mu nedaří. Aby v tomto období nadále poctivě trénovali, aby dál tvrdě pracovali a věřili tomu, že se to vyplatí, a že přijde období, kdy jim to život vrátí. Já sám jsem to potřeboval v minulosti slyšet, s touhle radou mám osobní zkušenosti.


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.