SK DYNAMO AKADEMIE

Nemohl jsem tomu uvěřit, líčí vítěznou trefu na Slavii Bastl

22.09.2021, Dominik Reiniš

Schylovalo se k závěru bezbrankového utkání. Dynamácká „devatenáctka“ hrála na půdě pražské Slavie 0:0. Když v 88. minutě dostal míč Libor Bastl, zasekl na svou slabší levou nohu a vypálil…

Můžeš popsat co následovalo?

Chtěl bych vyzdvihnout, že tomu předcházela přihrávka do běhu od Adama Pecha. Dostal jsem ji na pravou nohu a seknul jsem si to na levačku. Byl jsem přibližně na velkém vápně a řekl jsme si, že to zkusím. Podařilo se mi obstřelit gólmana na zadní tyč. Padlo to tam a já měl obrovskou radost.

Přímí aktéři zápasu popisují následující momenty jako nefalšovanou euforii. Co se ti honilo hlavou bezprostředně po gólů?

Jakmile míč zapadl do brány nemohl jsem tomu uvěřit. Měl jsem obrovskou radost. Všichni jsme to běželi oslavit k rohovému praporu. Byla to obrovská euforie a fantastický pocit.

Připsal sis důležitou a zároveň první trefu v sezóně. Co ti v minulých zápasech chybělo ke vstřelení branky?

Řekl bych že hlavní problém byl v tom, že jsem se celkově málo dostával do zakončení. A když už jsem nějakou šanci měl, tak jsem ji nedokázal proměnit. Na rozboru u videa jsme se navíc s trenérem shodli, že můj výběr místa či způsob nabíhání v určitých situacích nebyl správný.

Věříš, že ti právě gól proti Slavii muže pomoci do budoucna? Získáš tím například více sebevědomí?

Přesně tak, určitě mi ten gól hodně pomohl. Dodal mi motivaci a také potřebné sebevědomí. Věřím, že na něj dokážu navázat i v dalších zápasech.

Není to váš první gól v posledních minutách. Stejně jste dokázali skórovat například proti Mladé Boleslavi či v Plzni. Dokážeš říct, čím to je?

Celkově si myslím, že druhé poločasy jsou z naší strany lepší než ty první. Například Slavii jsme druhý poločas jednoznačně přehráli. Myslím si, že jsme ve zmíněných duelech měli skvělé nasazení i bojovnost. Díky vůli a tlaku, který dokážeme vyvinout na konci utkání, jsme schopni zvrátit stav v samotném závěru v náš prospěch. K tomu nám určitě dopomáhá i to, že jsme podle mého názoru dobře fyzicky připravení.

V příštím kole přivítáte doma Pardubice, poté v předehrávce Opavu. Co od obou duelů očekáváš? Muže vás příznivější los ještě vysunout do bojů o nejvyšší příčky?

Od těchto dvou duelů očekávám dobrý týmový výkon a plný bodový zisk, abychom se přiblížili k čelu tabulky. Nebude to ale vůbec jednoduché. Určitě bychom chtěli navázat na druhý poločas se Slavií, který byl z naší strany podle mého názoru doposud nejlepší.

Co ty a tvá budoucnost? A na co pomýšlíš s týmem v aktuální sezoně?

Co se týče mé budoucnosti, chtěl bych se fotbalem živit a hrát co nejvyšší soutěž. A nyní? S týmem bych se chtěl pohybovat na těch nejvyšších příčkách. Vzhledem k vyrovnanosti celé soutěže pomýšlím až na titul.

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.