SK DYNAMO AKADEMIE

Partnerské kluby na Střeleckém ostrově

29.10.2021, Michal Jiránek

Již druhým rokem rozvíjíme iniciativu spolupracovat s kluby z okolí. Dnes je těchto partnerských klubů, včetně Dynama, celkem 16. V rámci spolupráce mají kluby možnost využít pro své děti, rodiče, trenéry, celou řadu možností, námětů, inspirací a aktivit. Letos na podzim proběhly již dvě setkání a to v Mokrém a v Ševětíně, a v listopadu zavítáme do Borovan, kde také proběhne praxe na vybrané téma. Některé kluby využily možnost ukázkového tréninku, kdy jsme přijeli s trenéry Dynama do jejich areálů a s jejich dětmi odvedli ukázkový trénink, včetně diskuzí s rodiči a trenéry. Také pořádáme v našem tréninkovém centru na Složišti turnaje partnerských klubů, které budou na jaře pokračovat na hřištích ostatních klubů. Mimo jiné, mají kluby k dispozici naší nafukovací halu, kde můžou v zimě uspořádat turnaje mezi sebou.

Jako jednou z dalších možností aktivit, byl toto úterý upořádán trénink pro děti partnerských klubů na hlavním stadionu Dynama na Střeleckém ostrově pod umělým osvětlením a pod vedením trenérů Dynama. Nejprve si děti prohlédly útroby stadionu, kde mohly vidět zázemí A týmu. Prohlídku vedl bývalý hráč Dynama a manažer A týmu, Ivo Táborský. Tréninku se aktivně zúčastnili i hráči A týmu, Patrik Hellebrand, Lukáš Havel, Max Talovierov a Patrik Čavoš, se kterými se děti mohly vyfotit, nechat si podepsat kartičku, nebo je obehrát ve hře. Mezitím, co si děti užívaly trénink, se i rodiče mohli podívat do šatny, také za účasti Iva Táborského.

„Chci poděkovat za možnost využít hlavní stadion, kolegům za skvěle připravený trénink, dětem, rodičům a trenérům partnerských klubů za příjemnou atmosféru a naladění, ve kterém k nám přijeli, celý podvečer se náramně povedl. Kromě tréninku si všichni mohli projít kompletní prvoligové zázemí, k dispozici byli i kluci z „A“ týmu, zapojili se do tréninku, rozdali podpisy, vyfotili se, a i jim patří velký dík!“ – Rostislav Helštýn, šéftrenér přípravek.

Trénink zhodnotili i trenéři zúčastněných klubů:„ Chtěl bych za klub velmi poděkovat Akademii a všem jejím trenérům za práci, kterou odvádí pro partnerské kluby. Trénink na Střeleckém ostrově byl pro děti zaručeně velkým zážitkem, na který jen tak nezapomenou. Kluci byli nadšení z celého tréninku, prohlídky stadionu a také přítomnosti hráčů “A” týmu. Ještě jednou díky a těšíme se na další spolupráci.“ – Vít Slepička, Čtyři Dvory.

„Děkuji klukům z Dynama za včerejší uspořádaný trénink, jak trenérům, tak hráčům A týmu. Pro děti, rodiče a zástupce klubu to byl velký zážitek.“ – Jaroslav Kočer, Lipí

„Plánujeme další podobně zaměřené akce, které mají za cíl podpořit motivaci dětí v menších oddílech hrát fotbal a trénovat. Partnerské kluby mají k dispozici v podstatě totožné know-how, jaké využíváme v Dynamu, mají možnosti rozvíjet spolupráci s rodiči podobně, jako je tomu u nás nebo startovat svoje školičky na podobných principech, žádná iniciativa nezůstane bez naší odezvy“, dodal na závěr Rostislav Helštýn.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.