SK DYNAMO AKADEMIE

Petr Čížek: „Úspěch v Planeo Cupu? Neprožíváme ho“.

06.06.2024, Redakce

Naši mladší žáci si úspěšně vedli ve finálových turnajích Planeo Cupu. Petr Čížek, šéftrenér žákovských kategorií, nám poskytl svůj pohled na naše „výsledky“ a turnaj Planeo Cup, se kterým má letité zkušenosti.


Druhé místo třináctky a čtvrté dvanáctky, z pohledu umístění můžeme být spokojeni, jak vidíš náš způsob jakým jsme k těmto umístěním došli?

Jak už bylo psáno, výsledek neprožíváme. Důležitější je pro nás způsob, jakým jsme se k výsledku dostali. U13 na turnaji dominovala, dokážu říci, že splnila vše na čem se celoročně pracuje. Být po většinu utkání tím dominantním týmem. Být co nejvíce na míči a pokud ho nemáš tak se k němu co nejrychleji dostat. Kategorie U12 měla za cíl odjíždět s tím, že o nás každý bude vědět. A to věřím, že zejména v neděli ve finálové skupině dokázala. Prezentovala se náročným, důrazným fotbalem, který ať si každý myslí, co chce, tak se musí líbit. To bylo pro nás mnohem důležitější než samotný výsledek. Samozřejmě je ale super, když se vám sejde jak cíl herní, tak úspěch v rámci umístění. I to pak dobře poslouží jako ukázka správné cesty.


Jak Ty osobně vnímáš Planeo Cup? Máš s ním bohaté zkušenosti, určitě dokážeš najít plno pozitiv, ale i věcí, které mohou být lepší.

Pro nás je to stále ožehavé téma. Zda do této akce jít anebo nejít i v dalších letech. Je to turnaj, který má spoustu pozitiv jako třeba zajímavé konfrontace. Bohužel pro mě je tu i spousta negativ, rámcově: časové dotace (kvalifikace je hraná v týdnu, překládání termínu MU, nízká časová dotace pro hráče jako na jakémkoliv turnaji), tlak na výsledek ze všech stran, různě upravené formáty, které nekorespondují vždy se soutěží a také spousta kvalitních týmů, které už z tohoto turnaje vystoupili.


Plní Planeo Cup rozvojovou roli? Proč je plno týmů, které se tohoto turnaje nezúčastní?

V určitých věcech ano. Jde o chování hráčů při zápase na 20 minut, možná i chování trenérů v rámci turnaje na 20 minut. Dovednosti a pohybová kultura jsou věci, které si trenér i hráč musí hledat na všech akcí. Věřím, že to je ze dvou důvodů. Prvním je časová dotace, která díky kvalifikaci, odloženým MU a délce finálového turnaje je pro spoustu pracujících trenérů neúnosná. A druhým je formát zápasů. Na Moravě se už druhý rok hraje v různých kategoriích jiný formát než u nás.


Myslíš si, že je pro nás také přínosem?

Jak již jsem psal, je to jedno z témat, které stále dokola řešíme. I letos dáme hlavy dohromady, vyhodnotíme letošní rok a uvidíme.


Děkujeme za rozhovor.

Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.