SK DYNAMO AKADEMIE

Petr Čížek: Uplynulou sezónu hodnotím pozitivně

13.07.2022, Dan Mikulička

Dalším šéftrenérem, který zhodnotil pro náš web právě uplynulou sezónu je ostřílený trenérský matador Petr Čížek, který má v Akademii na starost žákovské kategorie.

Čížo, sezóna 2021/2022 je za vámi. Jak bys ji celkově zhodnotil z pohledu šéftrenéra žákovských kategorií Akademie? Naplnila se tvá očekávání, se kterými jsi do sezóny šel?

Celkově bych uplynulou sezonu hodnotil pozitivně. Po dvou letech jsme opět mohli přejít do normálního každodenního režimu. Pokud bychom měli hodnotit výsledky týmů v soutěžích, můžeme říci, že všechny naše celky hrající nejvyšší žákovské soutěže se umístily do 5. místa což je pro nás velký úspěch. Za zmínku zároveň stojí spokojenost s převáděnou hrou jednotlivých kategorií, kdy ne v jednom utkání jsme se prezentovali hrou, která sklízela ovace i od soupeřů.

Jak hodnotíš úroveň žákovských soutěží?

Toto je stále ožehavé téma. Ač mohu říci, že úroveň ligy žáků kat. U15/U14 dosahuje dostatečné kvality, kterou pro rozvoj hráčů v této kategorii potřebujeme, bohužel v kat. U13/U12 tomu tak není. Většina zápasu je srovnatelná s úrovní krajského přeboru, což nás do jisté míry nutí stále více plnit kalendář zápasy, která nás nutí pracovat pod tlakem, rychleji, důrazněji nebo snad i více přemýšlet na řešením daných situací. Bohužel se soutěží U13/U12 máme opakovaně velký problém.

Sám trénuješ kategorii U12, jak zde hodnotíš splněné cíle?

Tuto kategorii společně s trenérem Moravcem trénujeme první sezónu. Některé cíle, principy byly naplněny, s jinými byli kluci pouze seznámeni. Během jara jsme se stále potýkali se spoustou nemocí či zranění. I to do jisté míry ovlivnilo náš tréninkový proces. Více času jsme museli trávit v malých hrách a k větším jsme se dostávali na pouze ojediněle. I přesto můžeme říci, že jsme většinu sportovních cílu naplnili.

Kategorie U13, byla před výběrem do RFA, jak to nakonec dopadlo?

Ano to je snad i jeden z cílů, aby všichni hráči kat. U13 byli co nejvíce připraveni a měli po všech stránkách co největší možnost se do RFA dostat. Nakonec se to povedlo v letošním roce 11ti hráčům ze 15ti možných. I to je pro nás úspěch a klukům gratuluji. Pro kluky je to zároveň poslední ročník kdy hráli tzv. malou formu fotbalu na hřišti 7+1 a teď je pozvolna čeká adaptace na větší hřiště a s tím plnění nových možná i náročnějších úkolů.

Vznikají nějaké nové projekty na úrovni žákovských kategorií?

V žákovských kategoriích stále běží projekt Regionálních fotbalových akademií pod hlavičkou FAČR. I nadále tak zůstává náš cíl vychovat v kat. mladších žáků takovou základnu abych všichni hráči mohli v bojovat o zařazení do tohoto projektu.

V letošním roce jsme pak rozjeli projet výběrových tréninků, které se konají 1x za 14 dní. Zde bychom i nadále rádi spolupracovali s kluby v regionu na vytváření co největšího konkurenčního prostředí pro hráče jednotlivých kategorií.

V neposled bych rád zmínil i spolupráci s šeftrenérem přípravek Rosťou Helštýnem, kdy jsme se začali více a více zabývat rozvojem osobnosti hráče a následně i týmovému rozvoji. I když jsme v tomto projektu teprve na začátku, už teď jsou malé pokroky v U12 až U15 vidět. Trenéři si tento posun v práci velice chválí. Vím, že nás v této části čeká ještě hodně práce. Věřím však, že i nadále budeme v tomto projektu pokračovat a v této oblasti se vzdělávat.

Velký úspěch letos zaznamenala U14. Jejich vítězná šňůra byla obdivuhodná. Souhlasíš?

Ano to je pravda jestli se nepletu 12 výher v řadě. Ale jak jsem již zmínil v předešlých otázkách mnohem důležitější je pro nás herní projev jednotlivých kategorií. Zároveň bych ještě více než 12 výher vyzdvihnul úspěch v podobě nejlepšího střelce celé soutěže Martina Zemana. Snad jednou naváže například na Davida Lafatu a tradice jihočeských střelců bude pokračovat dále.

Kategorie U15 též na konci sezóny zanechala v českém fotbale stopu.

Ano, kategorie U15 se v projektu turnaje o pohár Karla Poborského umístila na 3. místě. Jednalo se o turnaj regionálních akademií, kde většinu týmu tvořili především hráči naší U15. Opět bych zde zmínil i individuální ocenění pro Jana Volka za nejlepšího brankáře turnaje. Zároveň se jedná o první ročník, kde se může hráč objevit v reprezentačním výběru. To se nám podařilo v průběhu roku hned u čtyřech hráčů. I toto je pro nás všechny odměna za věřím dobře odvedenou práci v letošním roce.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.