SK DYNAMO AKADEMIE

Petr Hasenöhrl: Nabídku vnímám jako ocenění mé dosavadní práce, říká nový šéftrenér přípravek

14.09.2022, Redakce

Akademie vstupuje do nové sezóny s novým šéftrenérem přípravek, kterým se stal dlouholetý trenér přípravkových kategorií Dynama Petr Hasenöhrl. Jaké má cíle a plány pro další období nám Petr odkryl v rozhovoru.

Jaká byla Tvá reakce, když jsi dostal nabídku vést přípravky z pozice šéftrenéra?

Samozřejmě jsem byl velmi překvapený, spíš bych řekl až zaskočený. Nabídku vnímám jako určité ocenění mé dosavadní práce, mého vztahu ke klubu a také respektu k hodnotám, které zde s kolegy společně vyznáváme. Je však potřeba zmínit, že mé rozhodnutí nebylo ani rychlé ani jednoduché. Působit na této pozici představuje velký časový i energetický zápřah a také velkou odpovědnost. To mi bylo jasné od samého začátku, protože jsem měl tu možnost čtyři sezóny sledovat práci Rosti Helštýna, mého velmi pracovitého předchůdce. Kdybych se na tuto výzvu necítil, nepřijal bych ji. Mám velký zájem na tom, aby vše pokračovalo i nadále tak, jak má.

Co všechno se u Tebe mění se vstupem do této pozice?

To je zajímavá a těžká otázka. Zůstávám totiž i nadále hlavním trenérem dětí narozených v roce 2014. Mění se má priorita, protože se nestarám jen o jednu kategorii, ale zodpovídám svým způsobem za všechny naše dětské kategorie. Vše se, ale mění postupně, teprve objevuji všechny příjemné, i ty méně zábavné činnosti na pozici šéftrenéra přípravek. Jsem denně v komunikaci s mými kolegy, ale také s různě nastavenými lidmi z jiného prostředí. Každý člověk má přirozeně své vlastní názory, někdy bohužel i (možná opodstatněné) předsudky, a ty se nezmění lusknutím prstů. Každého chci ale ubezpečit, že já se nikdy nechovám ani nejednám s jednostranným úmyslem, a v přípravkách to mají stejně nastavené i ostatní hlavní trenéři, kteří jsou pro veškeré dění zcela zásadní.

Víme, že Rosťa Helštýn, kterého jsi nahradil, částečně bude v akademií fungovat dál, v jakých oblastech bude tato spolupráce probíhat?

Jsem velmi rád, že odchod Rosti, jak tomu mnozí v Budějckém okolí říkali a možná si to dokonce i přáli, se nekoná. Rosťa v klubu působí i nadále, a to v pravidelném intervalu. Jeho hlavní rolí je metodika přípravek s určitým, především komunikačním přesahem do všech ostatních mládežnických kategorií akademie. Rosťa má samozřejmě společně se mnou na starost interní vzdělávání přípravkových trenérů v Dynamu (a nejen jich), hraje hlavní roli v projektu partnerských klubů a jednoznačně je takovým mým mentorem. Do nové sezóny se podařilo sjednotit tréninky všech přípravkových kategorií do stejných dnů, a nám tak zbyla volná pondělí pro další důležité činnosti, které již nezasahují do žádného z našich tréninků. S Rosťou jsme ještě před začátkem sezóny vypracovali půlroční plán pondělních akcí, kde již začala probíhat interní teoretická i praktická vzdělávání. Následovat budou například workshopy pro naše rodiče nebo různé akce pro partnerské kluby. S Rosťou jsme v podstatě denně na telefonu.

Jaké máš plány a cíle pro následující měsíce?

Mým hlavním zájmem je, aby se udržel trend z posledních čtyř let, a to je neustále se zlepšující kvalita tréninkového procesu, který je z mého pohledu zcela zásadní. Jednoznačně je potřeba investovat čas do projektu spolupráce mezi kluby, který svým způsobem již nyní funguje velmi dobře. Na druhou stranu zde vidím určité problémy. Mám například pocit, že energie proudí jen z jedné strany a z těch ostatních jen velmi sporadicky. Osobně bych si představoval ze strany spolupracujících klubů větší zájem o sebevzdělání nebo třeba zájem se inspirovat přímo v našem tréninkovém prostředí na Složišti. Velmi by se mi líbil zájem trenérů o návštěvy našich tréninků, a o zapojení se v nich apod. Je však na místě uznat, že naprostá většina trenérů vykonává trenéřinu zadarmo a po své několikahodinové práci. Hledání nových trenérů, kteří by zvýšili konkurenci, vytvořili na nás všechny nový tlak, to je také jeden z mých cílů. Stejně jako by pro děti z okolí mělo být motivací se jednou dostat do Dynama, tak by to samé mohlo platit i u některých trenérů, to by bylo fajn.

Víme, že se chystá větší využitelnost naší nafukovací haly v zimních měsících, můžeš nás s ní seznámit?

Ano, v nejbližších dnech půjdeme oficiálně ven s unikátním zimním harmonogramem v naší nafukovací hale, kterou využijeme skutečně na maximum. V letošní zimě uskutečníme jak obvyklou zimní WOLF ligu s krajskými týmy, tak i zimní miniligy obsazené týmy z celé republiky. Neopomeneme však ani na naše partnerské kluby, pro které bude na úrovních starší přípravky/mladší přípravky a před-přípravky k dispozici několik víkendových termínů k spořádání zimních turnajů partnerských klubů.

Na závěr bych rád poděkoval všem rodičům či prarodičům, kteří obětují svůj čas i finance pro své děti a jejich záliby. Děkuji také všem trenérům, kterým záleží na přirozeném rozvoji dětí a dle toho se i chovají. Společně tu tak spoluvytváříme zdravé prostředí.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.