SK DYNAMO AKADEMIE

Podzim hodnotím velmi úspěšně, říká Gerstner

25.11.2022, Redakce

Kategorie U15 má za sebou povedenou podzimní část sezóny, po které se vyhřívá na druhém místě tabulky České ligy žáků s dvoubodovým odstupem za vedoucím týmem SK Slavia Praha.

Jirko, v čem vidíš hlavní příčiny povedeného podzimu?

Příčin je více, ale za ty nejdůležitější bych vybral přenos věcí z tréninku do utkání a určitá herní konzistentnost v utkáních. Kluci i nadále jdou cestou „všechno nebo nic“, jelikož jsme ani tento půlrok neremizovali (již od U14 nemáme žádnou remízu v MU). Jsme velice spokojeni i s velkou střeleckou produktivitou, která jen podtrhuje sílu a myšlení týmu.

Co se změnilo oproti loňské sezóně? Kluci vyzráli, chápou lépe herní principy?

Kluci ve všech směrech jednoznačně vyzrávají. V tréninku s nimi již můžeme řešit složitější herní situace a celkově mají tréninky větší intenzitu oproti předchozí sezóně. Ukazuje se, že i výběr hráčů, který proběhl na začátku U14, se po roce jeví jako správný.

Čeho si nejvíce vážíš za tento půlrok? V čem udělali kluci největší posun?

Vážím si určitě práce kluků v trénincích i při utkáních. Ačkoliv si všichni prochází bouřlivým obdobím (puberta), a my s nimi, tak na nich vidíme pokoru a motivaci pokračovat v práci. Výsledkově se tento půlrok zdá být povedený, ale mrzí mě, že jsme měli hodně zraněných hráčů. Přeji se, abychom měli na jaro všechny hráče zdravé a mohli je maximálně připravovat do dorostu. Rád bych tento rozhovor zakončil mottem, které nás také provázelo v podzimní části, od pana trenéra Ondráčka: „Kdo bojuje, může prohrát. Kdo nebojuje, nemůže vyhrát.“

Děkuji a za celou U15 přejeme krásné Vánoce a úspěšný rok 2023.
Nastavení cookies

© 2018 - 2023 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.