SK DYNAMO AKADEMIE

Rostislav Helštýn: Konfrontace s kvalitními týmy je přínosem

21.02.2020, Dan Mikulička

Naše přetlaková hala s umělou trávou třetí generace je v zimních měsících neustále v permanenci. Pomineme li její každodenní vytížení pro tréninky ve všední dny, tak o víkendech tomu není jinak. Mimo tradiční Zimní Wolf ligu tak při přátelských utkáních hostíme mládežnické týmy z celé republiky.

Stejnou situaci jsme v našem tréninkovém centru na Složišti mohli vidět i uplynulý víkend, kdy v obou dnech na dopolední zápasy Zimní Wolf ligy (tentokrát pro kategorie U8 a U9) navázaly odpolední miniturnaje U10 a U11. V sobotu si naše jedenáctka pozvala Slavii Praha, Viktorii Plzeň, 1. FK Příbram a FOŠ Třebíč v neděli pak desítka změřila síly s Vysočinou Jihlava a 1. FK Příbram.

„Děti si dobře zahrály a byly k vidění velmi zajímavé zápasy a vůbec fotbalové momenty ze strany všech zúčastněných. Tyto miniturnaje, či tzv. triangly jsou pro děti ideální. Hraje se v tempu, s velkou minutáží pro každého hráče, s kvalitními soupeři. Tato zápasová konfrontace automaticky zaručuje prostředí, které vyžaduje rychlost rozhodování, rychlost a kvalitu provedení učených dovedností. V dalších termínech přivítáme např. Zbrojovku Brno, Bohemians Praha a další…“ uvádí šéftrenér přípravek Mgr. Rostislav Helštýn. 

Nutno podotknout, že takováto utkání se nehrají pouze u nás. Naše týmy jsou zvány na různé miniturnaje, triangly, přáteláky po celé republice i v zahraničí. Namátkou můžeme zmínit například předminulý víkend, kdy U10 hrála podobný miniturnaj v Brně, či účast U9 na turnaji v Plzni. Herní vytížení našich dětí je tak veliké a kvalitní. To sebou ale přináší i velkou oběť od rodičů a to jak časovou (moc volných víkendů opravdu není) tak finanční (cestování, hotely, stravování). Rodičům tak patří náš velký dík.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.