SK DYNAMO AKADEMIE

Rožboud před startem jara: Chceme vyhrávat způsobem, který je nám vlastní

24.02.2024, Redakce

Akademie Dynama má za sebou další úspěšnou polovinu sezony. Zatímco podzimní část je minulostí, chystají se mladí Jihočeši na start jara. Příprava je v plném proudu a šéftrenér Stanislav Rožboud nešetří pozitivy. “Vždy chceme vyhrát způsobem, který si určíme a je nám vlastní,” říká nový člen realizačního týmu české reprezentace U19.


Ještě než se vrhneme na hodnocení přípravy, jste spokojený s plněním hlavního úkolu Akademie? Řada hráčů devatenáctky se posunula do B týmu, jehož hráči jsou členové ligového A týmu...

V letním období jsme si udělali nějaký plán napříč kategoriemi a snažíme se toho držet. Je dobré mít představu, nejen my, ale i hráči. Jsem rád, že výkony hráčů byly takové, že jsme vše mohli realizovat. Posouvání do vyšší kategorie je především odměna a výzva pro ně samotné.


Berete jako ocenění vaší dobré práce, že vám byla nabídnuta pozice asistenta trenéra u reprezentace U19?

Je to ocenění nejen pro mě, ale i pro klub. Jsem rád, že jsem dostal možnost být součástí realizačního týmu a budu se snažit nasbírané poznatky přenést k nám do klubové akademie.


Pojďme k přípravě a výkonům dorostů. Jak jste zatím v "globálu" spokojen?

Jsem spokojen jakým způsobem se prezentujeme. V utkáních jsou vidět principy, které trénujeme. Vždy chceme vyhrát způsobem, který si určíme a je nám vlastní. Mrzí mě jen, že se potýkáme všeobecně se zdravotními problémy a nemocemi. Snad se to brzy zlepší.


A teď pojďme po jednotlivých kategoriích. Devatenáctka prošla zásadními změnami, během přípravy se dost hráčů posunulo směrem vzhůru. Jak moc to narušilo její chod?

Je to přirozený proces. V akademii máme kategorie propojené. Přechody jsou pozvolné a sledujeme hráče jak na změny reagují. Tím, že posuneme někoho výše, se otevře prostor pro někoho jiného. Tým získává novou dynamiku a je na nás všech, abychom se snažili být úspěšní minimálně jako v podzimní části. To bude naše výzva!


A co osmnáctka?

Kategorie U18 je úzce propojená s U19. Trénujeme po většinu týdne v jedné skupině. Myslím si, že je to dobrý model. Nejen tréninkově, ale i motivačně. Následně nevidím velký problém mezi přechody v kategoriích.


Jak si vede kategorie U17?

Vzhledem k posunům máme momentálně tuto kategorii v menším počtu než bychom si představovali, ale budeme se s tím muset vypořádat. Prezentují se kvalitními výkony a zajímavými individualitami. V přípravném období je zdobí ofenziva, střílejí hodně branek, tak věřím, že jim toto nastavení vydrží co nejdéle.


A co šestnáctka?

Naše nejmladší dorostenecká kategorie se pere se zdravotními problémy asi nejvíce. Máme tam velký počet kvalitních hráčů, ale často s nějakými zdravotními problémy. Budu si přát, ať se tato situace brzy zlepší a můžeme chlapce dál rozvíjet. Velice pozitivní je také fakt, že se do procesu zapojují ti nejlepší hráči ze žákovského týmu U15, kteří ukazují svůj potenciál.


Na co se nejvíce těšíte před restartem soutěží?

Posunutím hráčů jsme pozměnily týmy a já se těším, jak budeme vypadat v konfrontaci s ostatními v jarní části sezony. Přijďte se podívat.


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.