SK DYNAMO AKADEMIE

Šéftrenér Rožboud: Třetí liga je mezistupeň. Ukáže, kdo má potenciál

10.08.2022, Dominik Reiniš

Od uplynulé zimy se přesunul do křesla šéftrenéra Akademie. Nyní má před sebou Stanislav Rožboud, mimo jiné hlavní trenér kategorie U19, první kompletní sezonu v nové roli. Kromě dorosteneckých kategorií intenzivně řeší propojení mládeže s A týmem, které se zejména v posledních měsících výrazně proměnilo. “Hais? Ještě před rokem nastupoval v dorostenecké lize a o víkendu zasáhl v utkání se Spartou Praha před vyprodaným hledištěm. Není to nádhera?” říká pro web Akademie Rožboud.

V roli šéftrenéra Akademie jste zažil první letní přípravu, která má určitá specifika. Skládají se nové kádry, nastavuje se režim… Jak podle vás proběhla?

V přípravě využíváme domácího prostředí, protože zde v tréninkovém centru na Složišti máme vše potřebné k dobrému tréninkovému procesu. K nějaké obměně v kádrech všech kategorií přirozeně dochází. Věříme, že hráči, kteří do klubu přicházejí budou vždy posilami a tím se zvýší konkurenční prostředí. Příprava na soutěž byla krátká a týmy se neustále formují. Je to dlouhodobý proces, který má svůj vývoj.

Novinkou na Složišti jsou i živá vysílání zápasů, která umožňují nové kamery Veo. V čem může být tahle vychytávka Akademii přínosná?

S kamerami Veo máme už dvouletou velmi dobrou zkušenost. Od tohoto léta můžeme využívat i live streaming. Učíme se s touto technikou pracovat. Využít ji chceme nejen v utkáních, ale i v tréninkovém procesu. Výhoda je, že můžeme analyzovat utkání či trénink hned po skončení.

Nové kamery pocestují s nejstarším dorostem do Salcburku. Proti tamnímu Red Bullu se Dynamo představí v krátké době už podruhé, co si od střetu s renomovaným soupeřem slibujete?

Skvělou mezinárodní konfrontaci. Jsem rád, že máme možnost hrát toto utkání. Všem nám to ukáže jak si stojíme proti špičkovému zahraničnímu soupeři.

Devatenáctka nenačala sezonu zrovna ideálně, když v Ostravě nestačila na Baník a prohrála 1:4. Co musí nejstarší dorost Akademie zlepšit?

Ačkoli se jednalo o silného soupeře, první utkání z naší strany nebylo dobré. Baník hrál ve větší intenzitě, byl úspěšnější ve hře jeden na jednoho jak v útočné tak v obranné fázi. Soupeř byl v tomto utkání lepší a vyhrál zaslouženě. Kluci jsou si ale nedostatků vědomi a odhodlaní se zlepšit.

Příliš se nedařilo ani U17. Jaké máte očekávání o jejich působení v nejvyšší lize?

Přál bych si aby kluci navázali na předešlý ročník 2005 a prezentovali se podobnými výkony.

Start soutěže za sebou mají i kategorie U18 a U16. Jediným úspěch dorostů zaznamenala šestnáctka, která přejela Tempo Praha 6:3. Výsledky z přípravy napovídají, že jde o gólový mančaft…

Branky jsou kořením fotbalu. Jde o velice zajímavý tým, který je typologicky dobře poskládaný. Kluci hrají útočně, dávají mnoho branek a je radost se na ně dívat. Přeji si, aby tomu tak bylo i nadále!

O víkendu zahájila sezonu mimo dorosty také U23. Co znamená pro Dynamo postup B týmu do ČFL?

Jde jednoznačně o velký krok kupředu vzhledem k propojení mládeže a A týmu. Takový mezistupeň. Jsme všichni nadšeni, že se to povedlo už tento rok. Třetí liga je kvalitní soutěž a ukáže, zda-li hráči mají potenciál a příležitost se uplatnit v profesionálním fotbalu.

Dorostencům se tím otevírá velká šance, prorazit do dospělého fotbalu totiž mohou už v průběhu sezony? Souhlasíte?

Ano, toto je smyslem týmu U23. Měli by tam být nejlepší hráči, která akademie vyprodukuje bez ohledu na věk. V jarní sezoně už jsme v tomto směru začali pracovat a chceme v propojování kategorii nadále pokračovat.

Jak se vám pozdávají výkony Daniela Haise, zatím nejvyužívanějšího produktu Akademie v ligovém áčku…

Moc mu fandím a myslím, že je tomu tak v celé naší akademii. Jako trenér mládeže jsem rád za každého odchovance, který se dokáže uplatnit v ligovém kádru. Dan je velký bojovník a o svou šanci se neustále rve. Je příkladem pro naše hráče z akademie! Ještě před rokem nastupoval v dorostenecké lize a o víkendu zasáhl v utkání se Spartou Praha před vyprodaným hledištěm. Není to nádhera? A podle mého názoru předvedl slušný výkon. Nicméně ho čeká ještě hodně práce aby se stal ligovým hráčem. Budu mu držet palce.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

Nastavení cookies

© 2018 - 2022 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.