SK DYNAMO AKADEMIE

Statutární město České Budějovice ocenilo úspěchy ženského fotbalu

28.11.2023, Redakce

Statutárního město České Budějovice poskytlo mimořádný příspěvek ve výši 50.000 Kč na podporu ženského fotbalu a ocenilo tak naše dívky za reprezentaci města České Budějovice.

Ženský fotbal v Dynamu zaznamenal v uplynulých měsících hned několik velkých úspěchů. Žákyně postoupily poprvé v historii klubu do nejvyšší žákovské ligy. Dorostenky bojovaly do poslední chvíle o postup do 1. ligy, a i když nakonec obsadily 3. místo, úplně smutnit nemusí, po odehrání podzimní části soutěže se totiž zdá být více než reálné, že postoupí v té aktuální sezóně. Vždyť na druhého v tabulce mají již sedmibodový náskok! Ženy zase suverénně ovládly svou soutěž a zasloužené postoupily do České fotbalové ligy, kde si jako nováček vedou více než skvěle. Jejich aktuálně třetí místo v tabulce a tříbodová ztráta na prvního dává naději, že o postup do vyšší soutěže mohou zabojovat i v jarní části.

Úspěchy dívčího fotbalu v Dynamu tak neunikly ani pozornosti našeho nejvýznamnějšího partnera, který se rozhodl rozvoj ženského fotbalu podpořit. Příspěvek bude využit na provozní a mzdové náklady dívčích kategorií. Děkujeme!

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.