SK DYNAMO AKADEMIE

Sunconstruct: Podpora Akademie? Líbí se nám její filozofie

20.03.2024, Redakce

Společnost Sun construct, s.r.o. působí na trhu úspěšně již pět let. V polovině února letošního roku se rozhodla v rámci podpory mládežnické Akademie SK Dynamo České Budějovice vybudovat na své náklady v tréninkovém areálu na Složišti fotovoltaickou elektrárnu. O tom, co společnost vedlo k tomuto úžasnému kroku, jsme si povídali s jejím jednatelem, Ing. Jiřím Pěstou.


Pane Pěsto, můžete nám v krátkosti představit Vaši společnost?

Společnost Sun construct, s.r.o. je dodavatelem komplexních služeb v oblasti fotovoltaik a elektrodobíjecích stanic. Zajišťujeme služby od návrhu, vyřízení administrativy, přes samotnou instalaci, provozování až po servis. Za dobu našeho pětiletého působení na trhu jsme naistalovali přes 4000 fotovoltaických elektráren domácnostem i firmám.


Proč jste se rozhodli podpořit naší Akademii?

Činnost akademie dlouhodobě sledujeme. Velice se nám líbí práce s dětmi a mládeží, kterou Akademie dělá. Rozhodli se jít vlastní cestou a drží svou filozofii, která stojí spousty energie a také peněz. Proto jsme se rozhodli podpořit mládež v Jihočeském regionu touto cestou.


Jaký typ elektrárny jste v případě Složiště použili a na jakém principu funguje?

Na Složiště jsme instalovali standardní síťovou elektrárnu o výkonu 20kWp s orientací na východ a západ, kde je výroba rozložena rovnoměrněji v průběhu dne. Výkon elektrárny byl konfigurován tak, aby bylo v ideálním případě 100% vyrobené elektřiny spotřebováno denním provozem v objektu.

Přetoky jsou pak směrovány na ohřev TUV v bojlerech, které jsou hojně využívány. Případné přetoky do distribuční sítě jsou prodávány za standardní výkupní ceny.


Jak obtížná a časově náročná byla samotná instalace zařízení?

Samotná instalace byla hotová během dvou dnů, kdy jeden den zabrala instalace panelů na střechu a druhý den byla elektrárna připojena do stávajících rozvodů. Samotná instalace nikterak nenabourala provoz areálu.


Dá se odhadnout, kolik finančních prostředků jste tímto vstřícným krokem Akademii ušetřili?

Zde bude vždy záležet na ceně elektřiny, za kterou by Akademie ušetřenou elektřinu pořídila v následujících letech, ale při současných cenách a předpokladu, že cena elektřiny nebude klesat, se bavíme o úspoře v řádech vyšších desítek tisíc korun za rok.


Kromě vybudování samotné elektrárny jste zároveň mládež Dynama podpořili částkou 100.000 Kč, to je obdivuhodný počin…

Jsme rádi, že můžeme být partnerem Akademie a vedle ušetřené elektřiny z instalované elektrárny, kterou nikdo fakticky neuvidí, jsme chtěli poskytnout i „reálnou podporu“ a věříme, že podpoříme výchovu dětí a mládeže v našem regionu.


DĚKUJEME ZA ROZHOVOR.


Petr Benát, výkonný ředitel Akademie

Chtěl bych jménem celé Akademie poděkovat společnosti Sunconstruct, s.r.o. za tuto úžasnou podporu, moc si jí vážíme! Ušetřené finanční prostředky můžeme investovat zpět do rozvoje Akademie, v neposlední řadě jsme tímto ekologickým řešením šetrnější k životnímu prostředí. Zároveň bych rád ocenil profesionální přístup nejen pana Jiřího Pěsty, ale i všech zaměstnanců společnosti Sunconstruct při samotné realizaci projektu, která nijak nenarušila běžný chod naší Akademie. Ještě jednou velké díky za tuto podporu!

              
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.