SK DYNAMO AKADEMIE

U12 se v prvoligové konfrontaci rozhodně neztratila

07.09.2021, Dan Mikulička

Spořická liga nadějí je název ojedinělé události v rámci České republiky. Jedná se o dvoudenní turnaj pro kategorii U12, kterého se můžou zúčastnit pouze týmy jejichž „Áčka“ jsou účastníky nejvyšší české soutěže FORTUNA:LIGA.

V těsném sousedství Chomutova ve Spořicích se tak o víkendu 4-5. září odehrál již třetí ročník tohoto oblíbeného turnaje. Velmi pěkný areál čítající tři travnatá hřiště, hostil od soboty do neděle celkem 16 týmů z celé republiky. Výborně připravená hřiště, skvělý catering pro hráče i rodiče, pomoc se zabezpečením ubytování, perfektní organizace celého turnaje, velké skupiny fanoušků v klubových barvách a s bubny a k tomu slunečné počasí byly předzvěstí povedeného víkendu.

Naše dvanáctka se na tento turnaj těšila dlouho dopředu, protože možnost zahrát si o jednom víkendu proti všem ligovým týmům najednou se naskytne jednou za rok a to pouze zde. Po dohodě s organizátory trenéři podobně jako ostatní týmy vhodně doplnili výběr dynamácké dvanáctky o několik hráčů z okolních klubů. Tímto bychom jako Akademie chtěli poděkovat partnerským klubům FC MAS Táborsko, FK Junior Strakonice a FK Jindřichův Hradec za jejich uvolnění.

Tým se na cestu do Spořic vydal společně vlakem již v pátek odpoledne, protože sobotní program začínal již v 8:30. Kluci v průběhu turnaje odehráli celkem 15 zápasů po osmnácti minutách (devět v sobotu a šest v neděli). Nebylo zápasu, který by nebyl odehrán ve vysokém tempu a nasazení, což plně odpovídalo kvalitám zúčastněným týmům.
Naši kluci se (dle hodnocení z řad ostatních trenérů a veřejnosti) prezentovali pěkným herním projevem, bohužel ne vždy je hezký herní projev spojen i s výborným umístěním. Nakonec se tak díky horšímu skóre a vzájemným zápasům kluci umístili na celkovém 11. místě, když do posledních zápasů pomýšleli na mnohem vyšší umístění.

Obrovský úspěch ale zaznamenal náš záložník Kristián Novotný (SK Dynamo Akademie), který byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje. Krisovi tímto jménem Akademie blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Šéftrenér žákovských kategorií a hlavní trenér kategorie U12 Mgr. Petr Čížek k výkonu svých svěřenců uvádí: „ Rád bych touto cestou klukům poděkoval za předvedený výkon. Především pak v druhém dni. Kluci ukázali, že po individuální stránce patříme k tomu lepšímu u nás. Rád bych možná i řekl, že náš výkon rozhodně předčil náš výsledek. To, že v průběhu mnoha zápasů přicházela i obrovská individuální chybovost - to k dětskému fotbalu patři. To co nám nejde umíme pojmenovat a to je začátek toho, abychom to mohli zlepšit. Ještě jednou bych touto cestou rád poděkoval hráčům, ale i fanouškům z řad rodičů za výbornou a především slušnou reprezentaci našeho klubu.“

Turnaje se v černobílých barvách zúčastnili (viz úvodní foto):
Horní řada zleva: Tomáš Moravec, Jindřich Vlk, Kristian Novotný, David Šlenc, Tomáš Míka, Jan Bindr, Tobiáš Čech, Petr Čížek
Dolní řada zleva: Jakub Maroš, Jan Dekret, Adam Perger, Adam Špelina, Antonín Mikulička, Tobiáš Přibyl, David Houzim
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.