SK DYNAMO AKADEMIE

Úspěšné herní soustředění ve Zlíně

29.02.2024, Redakce

Rok se s rokem sešel a z kraje února vyrazily týmy mladších žáků na soustředění do Zlína. Letos se k nim připojilo družstvo žákyň. Osvědčený model herního kempu není potřeba měnit, na Moravě nacházejí naše týmy ideální podmínky, každý den utkání s kvalitními týmy z Moravy či Slovenska, se kterými se nepotkávají v průběhu roku v rámci svých soutěží. O své dojmy se s námi podělili šéftrenér žáků Petr Čížek a trenér dívčího týmu Vladimír Božovský.


Rádi využíváme Moravu pro herní soustředění, hrajeme s týmy, se kterými se obvykle během roku nepotkáme. Tato „setkání“ přináší ale také určitá úskalí.

Petr: Ano, v loňském roce došlo k restrukturalizaci soutěží mladších žáků, bohužel si Morava a Čechy odsouhlasili rozdílné formáty. Zatím co u nás stále převládá malá forma 7+1, kluci na Moravě již skoro rok hrají formát 10+1 a 8+1. Věřím, že i díky tomu nám úplně výsledkově nevyšel první zápas s Olomoucí. I větší systém potřebuje chvilku adaptace.


Jak jsi spokojený s hrou samotnou?

Petr: Co se týče herního projevu, věřím, že jako akademie jdeme dobrou cestou. Ve většině zápasu bych si jako nestranný divák vždy vybral jako nejvýraznějšího hráče někoho z našich kat. U12 nebo U13. Je vidět, že po systémové stránce jsou na Moravě týmy i díky větší zkušenosti z velkého hřiště o kousek dál. Naopak věřím, že v dovednostních a obratnostně koordinačních schopnostech jsme dál my. Výsledkem těchto konfrontací je pak ukázka, že po menší adaptaci, můžete i systémové věci rychle dohnat.


Najdeš i další přínosy takového akce?

Petr: Kromě hráčů věřím, že takovéto soustředění je vždy přínosné i pro trenérské týmy. Informací do dalšího tréninkového procesu ať už celého týmu, nebo individuálně pro rozvoj každého hráče je mnoho. Pokud pak máte možnost vše opakovaně rozebrat na videu společně s kolokviem dalších trenérů, je to vždy obrovský přínos jak pro trénink, tak pro samotnou hru.Vláďo, jaký je Tvůj pohled na celou akci?

Vláďa: Velké poděkování patří Petru Čížkovi za organizaci a přípravu celé akce, že jsme ji mohli s žákovskými týmy absolvovat. V rámci kategorie WU15 jsme vůbec poprvé zařadili do našeho plánu takovéto zimní soustředění, což vnímáme jako další posun v servisu, který se holkám dostává. Vzhledem k marodkám nejen soupeřek, ale bohužel i našeho týmu, jsme během týdne ve výsledku odehráli jen 3 utkání doplněná o tréninky.


Jak jsi viděl herní konfrontaci a zamlouval se Ti náš projev?

Vláďa: V zápasech jsme zanechali pozitivní dojem zejména v pojetí hry a jsem rád, že obraz hry korespondoval s konečnými výsledky a ukázali jsme si, že v rámci konfrontace s moravským a slovenským fotbalem nezaostáváme, ba naopak jsme o velký kus napřed. Hlavní rozdíl byl vidět v dovednostní vybavenosti jednotlivých hráček, zejména díky kvalitě prvního dotyku jsme herně dominovali a po většinu utkání drželi míč. Předvedené výkony ze soustředění jsou pro nás příslibem do jarní části sezony. Jsem přesvědčen, že je v našich možnostech hrát otevřené partie s každým týmem a když se vše sejde, být i proti top týmům úspěšní. Krom poznatků ze hřiště si odvážíme plno nových informací i z hlediska fungování v rámci kolektivu či nastavení hlavy.


Děkujeme za rozhovor.


Výsledkový servis:


U13

SK Sigma Olomouc – SK DYNAMO ČB 6:4 (2:4), hráno 2x40.min, 10+1

Góly: 2x Joza, Krief, Slezák

FC Baník Ostrava – SK DYNAMO ČB 5:6 (2:2, 2:0, 1:4), hráno 3x30.min, 10+1

Góly: 2x Češka, Čadek V., Štojdl, Dvořák, Masák

FC Zlín – SK DYNAMO ČB 1:4 (1:2), hráno 2x45.min, 10+1

Góly: 2x Joza, 2x Štojdl

AC Trenčín – SK DYNAMO ČB 3:6 (1:3), hráno 2x45.min, 10+1

Góly: 2x Škerlecz, 2x Joza, Štojdl, Češka

1.FC Slovácko – SK DYNAMO ČB 1:6 (0:0, 1:3, 0:3), hráno 3x30.min, 10+1

Góly: 4x Dvořák, Češka, Joza


U12

SK Sigma Olomouc – SK DYNAMO ČB 5:1 (1:0), hráno 2x45.min, 8+1

Góly: Kukačka

FC Baník Ostrava – SK DYNAMO ČB 0:4 (0:1, 0:2, 0:1), hráno 3x30.min, 8+1

Góly: Tesař, Plamínek, Šimkovský, Lhoták

FC Zlín – SK DYNAMO ČB 1:9 (1:5), hráno 2x45.min, 8+1

Góly: 2x Kalianko, 2x Klas, Hrabčák, Vlásek, Plamínek, Šimkovský, Tesař

AC Trenčín – SK DYNAMO ČB 2:5 (1:1, 0:2, 1:1), hráno3x30.min, 8+1

Góly: 2x Herda, Hrabčák, Uhlík, Vlásek

1.FC Slovácko – SK DYNAMO ČB 5:7 (3:4), hráno 2x45.min, 8+1

Góly: 3x Šimkovský, 2x Vlásek, Kalianko, Brůha


WU15

SK Sigma Olomouc – SK DYNAMO ČB 0:14 (0:4)

Góly: 5x Melicharová, 4x Nedbalová, 2x Tájková, Janáková, Průchová, Winterová

FC Zlín – SK DYNAMO ČB 0:8 (0:5)

Góly: 4x Melicharová, Tájková, Janáková, Jarolímová, Nedbalová

MŠK Žilina – SK DYNAMO ČB 1:6 (0:5)

Góly: 4x Nedbalová, Průchová, Melicharová
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.