SK DYNAMO AKADEMIE

Věřím, že budeme v této sezóně úspěšné, říká hráčka měsíce srpna Laura Votřelová

07.09.2023, Redakce

V minulé sezóně pomohla svými výkony k historickému postupu dívčího žákovského týmu do 1. ligy. Tu si však nezahraje, neboť od nové sezóny patří již věkově do dorostenecké kategorie. Přesto věří, že si nejvyšší ligovou soutěž bude moci zahrát, a to třeba již v následující sezóně, pokud se dorostenkám podaří vybojovat vysněný postup. Laura Votřelová, technicky výborně vybavená a kreativní hráčka, se rozpovídala nejen o svých plánech do budoucna.

Lauro, gratulujeme ti k ocenění hráčka měsíce srpna. Čím myslíš, že jsi trenéry zaujala?

Na úvod bych chtěla říct, že mě ocenění příjemně překvapilo. Čím jsem tak asi trenéry zaujala? Nevím, asi poctivým přístupem během letní přípravy a snahou o co nejlepší plnění úkolů na hřišti.


Ty jsi v loňské sezóně působila ještě v dívčím žákovském týmu, který postoupil do nejvyšší ligové soutěže. Užily jste si oslavy?

Z postupu do 1. ligy jsme měli všichni velikou radost, akorát mě trochu mrzí, že si ji nemohu s holkami zahrát. Věřím ale, že i s dorostenkami budeme úspěšné, postoupíme a 1. ligu si příští rok zahraji s nimi. Jinak oslavy jsme si užili naplno, včetně koupání v kašně.


Vy jste fotbalová rodina, taťka dlouhou dobu v naší Akademii trénovat a fotbal hraje i tvůj bratr David. Probíráte ho doma často?

Na fotbale trávíme opravdu hodně času a na nějaké větší probírání doma ho už moc nezbývá. Občas, když je možnost, rozebereme si náš zápas na videu. A také společně rádi v televizi sledujeme různá zajímavá utkání.


Spolu s dalšími děvčaty jsi od nové sezóny přešla do dorostenecké kategorie, jak vnímáš rozdíl mezi oběma kategoriemi?

V žákyních jsme se hodně věnovali hlavně technickým dovednostem, zatímco v dorostu se více zabýváme taktickou stránkou.


Jaké jsou tvé plány do budoucna, co se týká školy i fotbalu?

Právě jsem nastoupila do sportovní třídy Gymnázia Česká. Budu se snažit o co nejlepší studijní výsledky a zároveň budu dál poctivě trénovat i ve fotbale.


Máš nějaký oblíbený tým, klub nebo hráče?

S bráchou často sledujeme Premier League, takže k mým oblíbeným týmům patří FC Liverpool nebo Tottenham. Hráčů by se našlo víc, mám-li říct jenom jednoho, tak třeba Son.


Zbývá ti volný čas i na jiné koníčky?

Škola a fotbal mi zabírá většinu času. Kromě toho ještě hraji na kytaru, občas čtu a také poslouchám písničky. Když je možnost, ráda jezdím na koni.


Děkujeme za rozhovor.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.