SK DYNAMO AKADEMIE

Vzdělávací semináře pro rodiče

17.09.2021, Dan Mikulička

V tomto týdnu se v prostorech nově otevřeného dynamáckého muzea v útrobách hlavního stadiónu na Střeleckém ostrově uskutečnily první ze série společných seminářů trenérů a rodičů. Semináře měly podobně jako v loňském roce veliký ohlas, účast se počítala v desítkách zájemců z řad rodičů a trenérů.

Oba semináře vedl šéftrenér přípravkových kategorií Mgr Rostislav Helštýn, přičemž úterní byl vyhrazen pro rodiče dětí naší Školičky (kategorie U6, U7), středeční zase rodičům a trenérům našich starších přípravek (kategorie U10, U11). Semináře byly vedeny formou oboustranné diskuze, trenéry potěšila aktivita rodičů, jejich dotazy a připomínky. Další semináře jsou naplánovány na říjen a dále průběžně po celou sezónu, témat je opravdu hodně.

Mgr. Rostislav Helštýn: „Úterý bylo seznamovací, rodičům jsme představili, o co a proč se v dynamáckých přípravkách snažíme jak po sportovní, tak zejména po výchovné a vývojové stránce. Bavili jsme se o rozdílných cílech Školičky a Přípravek a snažili se veškeré informace podávat v širších souvislostech, aby bylo jasné, že nejde o fotbal, ale o děti, tak aby mohlo ve finále jít o kvalitní dovednosti pro fotbal. Ve středu jsme se zaměřili především na potřeby dětí v U10, U11 a z toho plynoucích našich rolí, resp. komunikace, ještě lépe řečeno společné komunikace k dětem v období, kdy skupina a tzv. skupinové potřeby začínají hrát větší roli. Tato setkání jsou pro nás „dospělé autority“ a v konečném důsledku pro děti velmi podstatná. Jedna věc je vědět záměr a „proč“, druhá potom pochopení a soulad. Děkujeme rodičů za účast, říjnová pokračování budou zaměřena na konkrétní příklady situací, s kterými se v komunikaci s dětmi setkáváme a jak na ně.

Marek Dvořák (rodič Školička): „Na podobném semináři jsem byl vůbec poprvé a jsem příjemně překvapen. Dozvěděl jsem se spoustu užitečných a zajímavých informací. Určitě budu i nadále pokračovat.“

Všem rodičům, trenérům děkujeme za účast a budeme se těšit na další setkání. O termínech budou rodiče s předstihem informováni prostřednictvím našeho webu, sociálních sítí či přímo trenéry jednotlivých kategorií.
Úvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.