SK DYNAMO AKADEMIE

Žáci dobývají Česko. "Musíme být spokojení," těší Čížka

17.12.2023, Redakce

Pokud vám přišlo, že jsme si při posledním hodnocení dorostenců nasadili růžové brýle, tentokrát se následujícím větám raději vyhněte. Žáci Dynama totiž napříč republikou baví fotbalem a právem jim v nejvyšších českých soutěžích patří přední příčky. “Musíme být spokojeni,” přitakává pokorně šéftrenér kategorií U12 až U15 Petr Čížek.

První, druhé, třetí a šesté místo, 360 vstřelených gólů a především parádní předváděná. Taková je v kostce vizitka našich žáků, kterým se v nejvyšších českých soutěžích daří opravdu náramně.

Šéftrenéra Čížka těší především velká gólová potence: “Oproti minulým rokům je to velké plus. Dlouhodobě jsme s touto složkou měli problémy a jsme rádi, že aktuálně všechny kategorie patří ve svých soutěžích k těm nejlepším v této disciplíně.”

Pojďme ale postupně. Nejstarší kategorie U15 je v elitní konkurenci Slavie, Sparty, Plzně či Pardubic v České lize žáků na skvělé druhé příčce. O šest bodů více mají pouze sešívaní mladíci, kteří zároveň jako jediný nasázeli více gólů než Dynamo. “Kluci ukázali charakter, emoce a touhu být nejlepší,” říká jejich kouč Radim Pouzar.

Hlavní ofenzivní zbraní jeho patnáctky je Adam Cháb, suverénně nejlepší střelec soutěže. V současné chvíli reprezentační útočník nasázel už 28 branek, zatímco druhý v pořadí jich má “pouze” 15. Dres národního týmu obléká rovněž Thomas André Sivok, který dokonce svému ročníku šéfuje s kapitánskou páskou.

Ani výkony a výsledky kategorie U14 nesmíme postavit do ústraní. Průběžné třetí místo se ztrátou dvou bodů na úplné čelo je zkrátka fantastické. Stejně jako 77 vstřelených branek. “Dařilo se nám předvádět atraktivní fotbal se spoustou vstřelených gólů. Přechod z mladších žáků na větší hřiště není nikdy úplně jednoduchý, ale kluci to zvládli rychle,” uvádí trenér Jiří Hrbáč a vzápětí se svým asistentem Karlem Ondráčkem dodávají: “Dovolím si tvrdit, že ani v jednom soutěžním zápase jsme nebyli horším týmem a i přesto, že se nám některé zápasy výsledkově nepovedly, tak herně jsme předvedly stabilní kvalitní výkony.”

Na fotbalový Mount Everest vystoupala po podzimní části třináctka, která se 154 góly a 40 body na kontě vede Českou ligu žáků. “Z pohledu herního projevu je potřeba říci, že většina kategorií ve svých zápase dominovala především ve hře s míčem. Nebylo moc týmů, které by se našim hráčům v tomto faktoru vyrovnalo,” přidává spokojený Čížek.

Pod jeho vedením se daří i kategorii U12. Ta je sice “až” na šesté příčce tabulky, v jejím případě to ale není vůbec důležité. A kdyby bylo, ztráta jediného bodu na třetí příčku nevypadá vůbec špatně.

“Jsem rád, že poslední dobou se začalo stále více našich hráčů objevovat v prvních reprezentacích, zároveň na naše zápasy chodí více lidí a organizací, které se o hráče zajímají. To vše jen ukazuje dobrou práci trenérů, hráčů, rodičů a celé akademie,” uzavírá své hodnocení dosavadní části sezony Čížek.
Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.