SK DYNAMO AKADEMIE

Žáci versus Hertha Berlín - opět skvělá konfrontace

07.12.2023, Redakce

Před rokem to byli mladší žáci U12 a U13 a kategorie dorostu U17 a U19, tentokrát zavítali do německé metropole starší žáci U14 a U15. Utkání s Herthou Berlín přinesla plno poznání, domluvené utkání s Unionem Berlín nemohlo být sehráno kvůli nařízení vlády. O utkáních hovoří trenéři obou kategorií Radim Pouzar a Jiří Hrbáč, o celé cestě a její organizaci „hlava“ celé akce šéftrenér žáků Petr Čížek.


Radime, výhra 3:4 je skvělé vysvědčení pro naší U15, zaslouží hráči stejné i za svůj výkon?

Samozřejmě, že výhra nad zahraničním soupeři obrovsky potěší. A pokud se jedná o tak atraktivní tým, jakým je Hertha Berlín, těší dvojnásob. Hlavně nás těší, jakým způsobem jsme se prezentovali. Věděli jsme, že nás čeká velmi vyspělý tým, který všechny převyšuje vysokou individuální kvalitou a fyzickou připraveností. Velmi si vážíme, že jsme dokázali se soupeřem držet krok po celé utkání, byli odvážní a navíc jsme hráli jako tým, který chce přemoci obra.


Jirko, po utkání „čtrnáctek“ svítilo na ukazateli skóre 4:0 pro domácí, jak hodnotíš výkon svých svěřenců?

Určitě umíme předvést lepší výkon. Byli jsme hodně nepřesní, hřiště bylo namrzlé, odskok míče velmi rychlý a to nám dělalo velké problémy. I přesto je pro nás výsledek dost krutý, protože jsme své šance také měli. Musím vyzdvihnout sílu a kvalitu soupeře, s tak silným protivníkem jsme se ještě nepotkali a říkám to se vším respektem k soupeřům z naší ligy. Technická, silová a hlavně rychlostní vybavenost některých hráčů soupeře byla skutečně nadstandardní. Každopádně skvělá konfrontace a i zpětná vazba jak pro hráče, tak pro trenéry.


I přesto, že se vždy jedná o společný týmový výkon a výsledek, je někdo ve Vašich očích, kdo velmi dobře obstál v konfrontaci s berlínskou kvalitou?

Radim: To je právě to, co nás velmi potěšilo. I přes velmi kvalitní týmový výkon, bez kterého bychom zřejmě soupeře neporazili, tak vyčnívalo hned několik našich individualit. Shodli jsme se, že nad ostatními vyčnívali výkony Milana Šnorka, Davida Koláře, Šimona Pavlíka, Radoslava Košiny a Kryštofa Adama. Tito hráči přidali k obětavosti ještě nadstavbu v podobě sebevědomí, kvalitě řešení a odvahy ve všech částech hřiště.

Jirka: Nerad vyzdvihuji jednotlivce a jak píšu v předchozí odpovědi, většina hráčů umí zahrát lépe. Ale pokud bych měl někoho vyzdvihnout, tak David Šlenc a velmi slušně zahrál i Tonda Matějka s Lukášem Volkem. Jistě působili i oba brankaři.

Naše týmy hrají celkem často utkání se zahraničními soupeři. Pravidelné konfrontace máme s Redbullem Salzburg, SSV Jahn Regensburg, LASK Linz, přinesla Vám konfrontace s Herthou nějaké nové poznání?

Radim: V tom, že hrajeme pravidelně se zahraničními soupeři, vidím jednoznačně posun oproti minulým rokům. Díky těmto zápasům jsou na kluky kladeny vysoké požadavky a hlavně jsou konfrontovány s nejlepšími týmy. Věřím, že tyto zápasy kluky posouvají v jejich dalším rozvoji nejen po sportovní, ale i po stránce vnitřního nastavení.

Jirka: Ani ne nové, spíš jen potvrdila předchozí zkušenosti, že největší rozdíl je stále v rychlosti práce s míčem. Při každé zahraniční konfrontaci se kluci i my přesvědčujeme o tom, že tolik času, kolik mají v domácí soutěži, prostě nedostanou a jakmile chvíli zaváhají, tak jsou bez míče.


Jeli jste do Berlína s kompletním kádrem nebo jste tuto akci využili k vyzkoušení nových hráčů?

Radim: Věděli jsme, že se ve stejném termínu koná i první reprezentační sraz U15. Do závěrečné nominace se dostali naši kluci André Thomas Sivok a Adam Cháb. Proto jsme i tuto akci využili, jeli s námi Jakub Markes z Třeboně a Tadeáš Krejča z Dačic. Kluci už na předešlých akcích prokázali, že budou přínosem. Byli jsme s jejich výkony velmi spokojeni a sami se konfrontovali s evropskou kvalitou této kategorie. Tímto, bych chtěl poděkovat mateřským oddílům, za účast jejich hráčů na této akci. Věřím, že pro všechny kluky bude tento zápas motivace na sobě ještě víc makat a to nejenom na týmových trénincích.

Jirka: S úplně kompletním kádrem jsme tam nebyli, protože jsme chtěli vidět i kluky z Písku a Táborska. Tímto bych chtěl oběma klubům poděkovat za uvolnění hráčů. Bohužel nakonec někteří z nich nemohli kvůli zdravotním problémům odjet.

Petře, po roce jsi opět připravil pro žákovské týmy „trip“ do Berlína, co to vše obnášelo?

Opět nedílnou součástí toho všeho jsou finance. Když k tomu přidáte známosti a dobrou reklamu z naší hry v soutěži, může se zrealizovat spousta věcí. Nám v tomto ohledu často pomůže externí finanční zdroje, za které je potřeba poděkovat. Zbytek už se pak odehraje na hřišti.


V plánu bylo sehrát dvě utkání, proč se avizovaný duel s Unionem Berlín nesehrál?

V úterý večer a ve středu ráno začalo pozvolna sněžit. Z našeho pohledu nic extrémního, ale z pohledu druhého ano. Většina sportovišť v Berlíně vlastní město. A město jako zřizovatel se o areály stará. Bohužel když jich máte po Berlíně mraky, je těžké v krátké době dát areály do ideální stavu pro hru. Pokud by se v nepřipraveném areálu něco stalo, nese za to zodpovědnost zřizovatel (město). Proto bylo pro město nejjednodušší, když sněžení nepřestávalo, vydat stupeň ohrožení a v celém Brandenbursku sportoviště až do odvolání uzavřít. Tam bohužel patřil i areál Unionu Berlín.


Řešili jste i jiné další možnosti?

Ano, variant bylo více. Na začátku (měl jsem na to cca 40 minut :-D) jsem řešil Dynamo Berlín, kde zájem byl, cca za 15 minut najednou vyskočilo vládní opatření nejen v určitých částech Berlína, ale v celém Berlíně a tím pádem STOP. Druhou variantou bylo Lipsko. Tady zase na druhou stranu areál byl, ale soupeř měl program dost plný. Poté jsem ještě řešil variantu Drážďany, kde též areál byl, ale soupeř měl zápas v úterý a další v pátek a tudíž naší nabídku odmítli. Poslední varianta byli Teplice, kde nakonec nebylo místo v areálu.


Co partneři akce, určitě bys jim rád touto cestou poděkoval.

To určitě ano, bez nich to opravdu nejde. Akce jsou čím dál více nákladnější a pokud by vše měli hradit rodiče, tak pochopím, že to pro někoho může být neúnosné. Díky sponzorům si takové věci může zažít každý.

Tudíž velké poděkování patří Revispolu, s.r.o. dále Ra-No s.r.o. a Dřevo-Palety-Vlk s.r.o. a v neposlední řadě rodičům, kteří se také podíleli na této akci.


Děkujeme za rozhovor.Nastavení cookies

© 2018 - 2024 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.