SK DYNAMO AKADEMIE

Fyzio


Rychlostní schopnosti hráče jsou klíčové

Dovolené a následná letní příprava je za námi a postupně se začíná roztáčet kolotoč mistrovských soutěží, turnajů, trianglů či minilig. Nejinak je tomu i v naší redakci a proto přicházíme s prvním poprázdninovým tématem do rubriky Fyzio. Dnes se společně s Jiřím Gerstnerem, hlavním trenérem kategorie U14, zaměříme na rychlost.


Pozátěžová regenerace – statický strečink

V prvním dílu našeho seriálu Fyzio, věnujícího se zdravotní problematice hráčů, jsme se věnovali flexibilitě, jejímu testování a obecně jsme zmínili i nutnost strečinku před a po zátěži. Dnes se budeme podrobněji věnovat pozátěžové regeneraci – statickému strečinku. Tuto problematiku pro nás výborně zpracovali fyzioterapeuti Akademie PhDr Radek Pícha, Mgr. Pavel Jůn a kondiční trenér Akademie ...


Seriál Fyzio – jak je to s poraněním menisků?

V dnešním dílu seriálu Fyzio jsme se podívali na jedno z nejčastějších a nejtypičtějších zranění fotbalistů a to poranění menisků v koleni. Je to vážný úraz? Za jak dlouho budu znovu hrát? Ovlivní to nějak mou kariéru? To jsou nejčastější otázky fotbalistů, které tento nepříjemný úraz potká. Na vše okolo menisků jsme se proto zeptali fyzioterapeuta klubové akademie Pavla Jůna.


PhDr Radek Pícha: Sílu testujeme několikrát ročně

V minulém, premiérovém dílu naší rubriky Fyzio, která se zaměřuje na zdravotní problematiku hráčů, jsme rozebrali testování flexibility. Dnes se fyzioterapeut Akademie PhDr Radek Pícha zaměří na testování síly.


Nový seriál o zdravotní problematice hráčů

Kompenzační cvičení, dynamický strečink, statický strečink, flexibilita.... To jsou nejen v moderním fotbalu věci, bez kterých se hráč v dnešní době neobejde, pokud chce ve své sportovní kariéře předejít zraněním. Co si ale pod tím přesně představit? A víme jak správně na to?  • Město projekt
  • HRAJ ZA DYNAMO - HPÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Školička    Pro rodiče    Zimní liga    Partneři   

© 2018 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.