SK DYNAMO AKADEMIE

Spolupráce klub-rodina


Jedna z priorit u přípravek je spolupráce klub-rodina (trenér-rodič). Vzájemná komunikace, dostatečná informovanost, jasně pochopené principy naší filozofie, jasně nastavená pravidla spolupráce, jasně vymezené role a kompetence trenérů a rodičů a mluvit na děti stejnou řečí je pro efektivitu spolupráce stěžejní.V českém prostředí obecně je výchova postavena v první řadě na hledání chyb, tlaku neudělat chybu, kritice za chyby, tzn. že výsledkem je logicky strach z chyb a selhání. Přitom paradoxně chceme, aby z dětí rostli samostatně, tvořivě, sebevědomě se rozhodující lidé, mluvíme o vítězných typech a divíme se, kde že jsou.

Vše, co jako dospělí, ať už rodiče, učitelé nebo trenéři, do dětí „zaséváme“ také v podobě jejich chování, postojů, samostatnosti, sebevědomí či aktivity sklízíme. Pro osobnostní (i sportovní) vývoj dětí je zásadní doba do 11 let, kdy jsou děti závislé na kvalitě dospělých autorit, kvalitě jejich stimulů, kvalitě jejich kooperace. Proto jako dospělí máme povinnost, dětem co nejoptimálnější podmínky vytvářet. Spolupráce klub-rodina je jedním z prostředků.Spolupráce s rodiči přípravek má v Dynamu několik rovin:

  • Pravidelné informační schůzky trenérů s rodiči (3x ročně)
  • Společné semináře trenérů s rodiči v rámci kategorií U6 + U7; U8 + U9; U10 + U11
  • 2-4x ročně individuální pohovory a zpětná vazba trenérů k výkonnosti dítěte
  • Každý rodič má možnost osobnost svého syna/dcery zkonzultovat s odborníkem
  • Informace rodičům během zápasu (turnaje) k herním požadavkům na hráče a hernímu projevu kategorie (co, proč, principy) formou diskuze s hlavním trenérem/šéftrenérem
  • Operativní průběžná komunikaceÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.