SK DYNAMO AKADEMIE

Spolupráce s MŠ


Přípravky Dynama nejsou jen „fotbalové" kategorie U8-U11. Součástí je také naše fotbalová Školička a s ní spojená spolupráce s mateřskými školami. Cílem je podporovat u dětí chuť a radost z pohybu, vztah k pohybu a pohybovým činnostem. Ty děti, které mají zájem si s námi hrát i v odpoledních hodinách, mají možnost připojit se do naší Školičky.V průběhu školního roku navštěvujeme mateřinky v Budějovicích a přilehlém okolí, kde dětem přímo v prostorách jejich školky organizujeme pohybové hry. Spolupráce se školkami je vynikající!

Kromě přímé účasti ve školkách pořádáme také pravidelně přímo v našem tréninkovém centru Na Složišti herní dopoledne, kde se děti mohou vyřádit přímo pod vedením profesionálních trenérů Dynama.


Ředitelé a učitelky hodnotí naši iniciativu kladně: 


„Na podzim, v roce 2018, vznikla příjemná spolupráce s SK Dynamo České Budějovice, který sídli v dosahu mateřské školy. Děti, které dochází do naší mateřské školy, mají několikrát ročně možnost setkat se s trenéry přípravek a užít si kromě sportovních aktivit také mužského elementu ve „školkovém" prostředí. Trenéři několikrát ročně dochází do mateřské školy, kde pro děti připravuji sportovní dopoledne, jednou ročně pro nás organizují výlet autobusem do tréninkové haly ve sportovním centru Složiště. Na děti nezapomněli ani na Vánoce, kdy byly obdarovány sportovním vybavením, které můžeme využívat po celý rok.

V minulosti proběhla ve spolupráci s trenéry přípravky také sportovní olympiáda, na kterou se děti velmi těšily i v letošním roce. Ta se ale bohužel kvůli mimořádným opatřením spojených s epidemii Covid-19 nemohla uskutečnit. Letos v září již proběhlo sportovní dopoledne s trenérkou přípravky paní Matějkovou, kterého se poprvé účastnily všechny děti včetně nejmladších nově nastoupených dětí. Děkujeme vám za spolupráci, která rozvíjí dětská poznání nejen ve sportovní ale i lidské oblasti. Myslím, že za všechny děti mohu říci: Trenéři, díky!"
Bc. Jitka Pešková, ředitelka MŠ Emila Pittera 2 


„Děti z naší mateřské školy se pravidelně účastní sportovních dopolední pod vedením trenérů z Akademie Dynamo České Budějovice. Děti si mohou samy vyzkoušet sportovní pomůcky, hrát si s obručemi, plastovými kloboučky, s kužely, zahrát si různé míčové hry, zastřílet na bránu atd. Dětem i učitelkám se sportovní dopoledne na školní zahradě formou her a zábavy velmi líbí, stejně tak návštěvy v areálu Složiště SK Dynamo. Tímto děkujeme SK Dynamo Akademii a těšíme se na další spolupráci.“
Učitelky 5. a 6. třídy MŠ Papírenská


„Ve dvou podzimních dnech nám přišla zpříjemnit dopoledne do školky paní Matějková, která děti motivovala ke sportu a pohybu. Děti se na začátek rozehřály honičkou a dále pokračovaly dalšími pohybovými hrami. Při hrách bylo využito různé sportovní nářadí a náčiní jako jsou kužely, míče, obruče, lana, mety atd. Dopoledne pro děti bylo velmi atraktivní a zábavné. Akce byla přínosná i pro paní učitelky, které načerpaly další inspiraci na sportovní aktivity pro děti. Jedno dopoledne bylo věnováno starším dětem, tj. předškolákům, další dopoledne patřilo malým dětem. Aktivity pro obě skupiny byly připravené s přihlédnutím k jejich věku, sportovní dopoledne se dětem velmi líbilo. Děkujeme!."
Děti a paní učitelky z MŠ U Pramene


„Jako každý rok nás i letos v září navštívili trenéři z SK Dynamo České Budějovice. Připravili pro děti různé sportovní činnosti, ve kterých si děti vyzkoušely techniku kopání a házení míče, štafetové hry i různé honičky. Trenéři využili naše multifunkční hřiště a připravili pro děti zábavné dopoledne, které si děti užily. Těšíme se i na návštěvu tréninkového centra na Složiště, kde si děti vyzkouší i pohyb na umělé trávě. Děkujeme trenérům za dobrou spolupráci."
Kolektiv MŠ Jana OpletalaÚvod    Akademie    Týmy    Dívky    Zimní liga    Partneři   

© 2018 - 2021 SK Dynamo České Budějovice akademie, z.s. & eSports.cz, s.r.o.